1 مهر 1396
شماره خبر: 184305

راه اندازی ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجرین افغانستانی در البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

راه اندازی ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجرین افغانستانی در البرز

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجرین افغانستانی گفت که به همت مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز، نخستین دفتر این ستاد ویژه مهاجران افغانستانی در این استان راه اندازی شده است.
حجت الاسلام سید سرور هاشمی: امروز جای امام خمینی (ره ) و شهدا خالی است تا ببینند که مقلدین امام (ره) و شیعیان عاشقانه در عتبات عالیات کار می کنند.
وی اظهار داشت: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و آموزه های دینیمان که جز افتخار خدمت به مکتب اهل بیت (ع) نداریم، با ابتکار ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز افتخار مشارکت در امر بازسازی عتبات عالیات را داریم.
وی با بیان اینکه این نخستین ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجران افغانستانی در ایران است ، اظهار داشت: برای جلب مشارکت مهاجرین حدود یکسال همایش های مختلفی برگزار کردیم که غیر از مشارکت در بازسازی عتبات کارهای فرهنگی هم انجام می شود.
وی افزود: از جمله این اقدامات فرهنگی اعزام کاروان زیارتی خواهران توسط ستاد است که به جز ایجاد شادمانی که در بین خانواده های مهاجر کرده، با بازگویی این اقدامات اثرات مثبت عملکرد ستاد بازسازی در دل های مهاجرین نقش می بندد.
هاشمی بیان داشت: با تفرقه ای که دشمنان درصدد هستند بین علمای شیعه و شیعیان و همچنین بین مهاجرین و جمهوری اسلامی ایجاد کنند ما می توانیم از طریق اهل بیت (ع) و کار کردن در مسیر اهل بیت (ع) تمام تبلیغات سوء دشمنان را خنثی کنیم.
وی گفت: ما در ابتدای کار هستیم و هنوز مکان مناسبی برای استقرار ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجرین وجود ندارد، ضمن اینکه هیچ رسانه ای نیز در اختیار نداریم و از رسانه ها انتظار داریم که ستاد بازسازی عتبات عالیات مهاجرین را در بین مهاجرین جا بیندازند.
وی افزود: ما انتظار داریم که کار این ستاد با کمک رسانه و تبلیغات حالت رسمی پیدا کند، زیرا در بین شیعیان افغانستانی علیه ایرانیان تبلیغات منفی زیادی می شود که پول افغانستانی ها روانه ایران می شود در حالیکه این ستاد برای اهل بیت (ع) کار می کند.
هاشمی به کمک های مهاجرین افغانستانی در امر بازسازی عتبات اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای تاسیس این دفتر تا کنون مهاجرین مستقر در استان البرز حدود 35 میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری کرده اند و حدود 40 میلیون تومان نیز برای موکب های راه اندازی شده در ایام اربعین نیز نذورات خود را اهدا کرده اند.
وی اضافه کرد که در مجموع حدود 200 خانوار که جمعیتی بالغ بر 70-60 هزار نفر از مهاجرین را تشکیل می دهند در امر بازسازی و نذورات همیاری و مشارکت کرده اند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود