12 بهمن 1396
شماره خبر: 190766

نشست های موازی و بدون خروجی موانع کسب و کار را برطرف نمی کند

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

نشست های موازی و بدون خروجی موانع کسب و کار را برطرف نمی کند


رییس اتاق بازرگانی البرز به تشکل های خصوصی استان توصیه کرد در مسیر رفع موانع و چالش های کسب و کار از برگزاری نشست های موازی و بدون خروجی موثر پرهیز کنند.
رحیم بنا مولاییدر سومین گردهمایی تشکل های خصوصی استان، گفت: برگزاری تعدادی جلسه در مسیر ایجاد اشتغال و تولید کارساز نخواهد بود، چراکه نشست ها باید با همیاری همه تشکل های همسو و از توان کارشناسی بالا برخوردار باشد تا بتواند راهکارهای کارشناسی شده و قابل اجراء ارایه دهد. وی افزود: باید در نشست ها ضمن بررسی میزان کاهش مشکلات بخش تولید و صادرات برای رفع موانع عدیده واحدها چاره اندیشی و برای راه اندازی خطوط تولید این واحد ها راهکارهای مناسب ارایه شود. وی با اشاره به برگزاری نشست های هم اندیشی تشکل ها در ابتدای هر فصل اظهار کرد: درحال برنامه ریزی هستیم تا جلسات تخصصی جداگانه برای هیات مدیره تشکل ها داشته باشیم تا مشکلات آنها مورد بررسی همه جانبه قرار گیرد و به راهکار های قابل اجراء دست یابیم. رییس پارلمان بخش خصوصی البرز در بخش دیگر از سخنانش حضور فعال بخش تولید در بازار رقابت بین المللی را ضروری عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل ضعف ما در بازار صادرات از کم توجهی نسبت به رقابت پذیری ناشی می شود.
** نوسان در ارز به زیان بخش تولید و صادرات است
رحیم بنامولایی در ادامه سخنانش ایجاد شوک و نوسان در بازار ارز را به زیان بخش تولید عنوان کرد و افزود: برخی به غلط تصور می کنند افزایش نرخ ارز موجب تقویت و توسعه صادرات می شود. وی دربخش دیگری از اظهاراتش با ذکر این نکته که بخش تولید درآستانه عید پرداخت های سنگینی به پرسنل دارند، گفت: از استاندار محترم درخواست کرده ایم، ترتیبی اتخاذ نمایند تا ادارات دارایی، تامین اجتماعی و بانک ها دراین ایام تولید کنندگان را با همراهی و مساعدت هایشان یاری دهند. درادامه این نشست چند تن از اعضای تشکل ها به ارایه پیشنهادات و راهکارهایی در خصوص جمع بندی و هدف گذاری صادرات استان پرداختند .

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود