23 اسفند 1397
شماره خبر: 212201

هر پنج کوزه گل ارکیده به اندازه یک بشکه نفت ارزآوری دارد

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

هر پنج کوزه گل ارکیده به اندازه یک بشکه نفت ارزآوری دارد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: گل ارکیده بازار صادراتی خوبی دارد و هر کوزه آن از هشت تا ۱۲ دلار فروخته می‌شود، ۹۰ درصد تولید این گل بازار صادراتی دارد.
محمود حجتی در مراسم افتتاح شرکت تولید گل ارکیده در روستای گازرسنگ نظرآباد گفت: نظرآباد علی رغم اینکه به شهرستانی صنعتی معروف است ولی در بخش کشاورزی هم حرف‌های جدی برای گفتن دارد.
حجتی ادامه داد: با پشتیبانی مسئولان چند جوان خلاق در بازه زمانی کوتاه قدام به راه اندازی این شرکت کرده‌اند.وی ابراز کرد: منابعی که از محل اشتغال توسعه روستایی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: این شرکت ۲۲ هزار متر است که امروز پنج هزار متر از آن به بهره برداری رسیده است؛ ۳۵ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.حجتی ابراز کرد: گل ارکیده بازار صادراتی خوبی دارد و هر کوزه آن از هشت تا ۱۲ دلار فروخته می‌شود، ۹۰ درصد تولید این گل بازار صادراتی دارد.وی خاطر نشان کرد: هر پنج کوزه گل ارکیده به اندازه فروش یک بشکه نفت ارزآوری دارد.حجتی گفت: راه اندازی این واحدها نقش به سزایی در ایجاد اشتغال پایدار در شرایط کنونی دارد.وی اظهار کرد: شیوه آبیاری گل‌های این شرکت به نوعی است که کمترین میران مصرف آب را دارد و در این شرایط کم آبی، صرفه‌جویی زیادی در مصرف آب می‌شود.

منبع ایسنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود