14 فروردین 1398
شماره خبر: 212459

سیلاب محصول اراضی 2 هکتاری در کرج را از بین برد

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

سیلاب محصول اراضی 2 هکتاری در کرج را از بین برد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت که متاسفانه بارش های شدید روز گذشته و سیلاب، منجر به از بین رفتن محصول نخود فرنگی زمین کشاورزی 2 هکتاری در این شهرستان شد.

عبدالرضا روشن نژاد با اشاره به حضور کارشناسان در مزارع و باغات شهرستان برای بررسی وضعیت خسارات احتمالی در اثر ریزش شدید باران، آبگرفتگی و سیلاب، افزود: با توجه به شرایط جوی اخیر، پس از گزارش سیلاب و آبگرفتگی مزارع در روز گذشته، کارشناسان این مدیریت امروز بازدید هایی برای بررسی وضعیت خسارات احتمالی از مزارع شهرستان داشتند.
وی اظهار داشت: در بازدید از مزارع صوفی آباد و حسین آباد مهرشهر به علت هدایت آب معابر به برخی مزارع منطقه به منظور جلوگیری از خسارت به ساختمان ها و تاسیسات، اقدام به ایجاد خاکریز صورت گرفته بود که سبب آبگرفتگی مزرعه در سطح 2 هکتار از اراضی زیر کشت و از بین رفتن محصول نخود فرنگی این مزارع شده است.
روشن نژاد با اشاره به اینکه در برخی مزارع صرفا به تعویق افتادن تاریخ کاشت محصولات را خواهیم داشت، افزود: خوشبختانه در سایر مزارع غلات، سبزی و صیفی و زمین های آماده به کاشت در منطقه صوفی آباد، اختر آباد، آق تپه، کمال آباد و حسین آباد خسارتی گزارش نشده است.
وی تصریح کرد: بررسی و رصد مزارع و باغات شهرستان جهت برآورد خسارت های احتمالی ادامه دارد.
شهرستان کرج دارای پنج هزار و 530 هکتار اراضی باغی و سه هزار و 963 هکتار اراضی زراعی می باشد.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود