27 فروردین 1398
شماره خبر: 212967

واردات ۱۲۸۰ تن گوشت گرم به البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

واردات ۱۲۸۰ تن گوشت گرم به البرز


معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز گفت: هزار و ۲۸۰ تن حجم کل محموله‌های گوشت گرم گوسفندی وارداتی به استان طی سال گذشته بوده است.
حسین طرق با اشاره به حجم محموله‌های وارداتی گوشت گرم گوسفندی به استان البرز طی سال گذشته، اظهار کرد: این میزان برابر یک‌میلیون و ۲۸۷ هزار و۳۵۷ کیلوگرم است، به عبارتی حدود هزار و ۲۸۰ تن حجم کل محموله‌های گوشت گرم گوسفندی وارداتی به استان بوده است. وی با تأکید بر اینکه در سال جاری محموله گوشت گرم وارداتی از گمرک و فرودگاه پیام وارد استان نشده است، گفت: آخرین محموله وارداتی به استان در تاریخ بیست و نهم اسفندماه سال گذشته و برابر ۴۰ تن بوده است. معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز بیان کرد: تمامی محموله‌های گوشت گرم وارداتی به استان البرز بر پایه ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بوده و از طریق فرودگاه پیام انجام‌شده است. طرق توضیح داد: واردات محموله‌های گوشت گرم به البرز طی سال گذشته از کشورهایی نظیر قزاقستان، قرقیزستان و رومانی صورت گرفته است.وی در خصوص حجم محموله‌های گوشتی وارداتی به استان، گفت: سال گذشته حجم کمترین محموله حدود ۱۷ تا ۱۸ تن و بیشترین حجم آن نیز حدود ۴۰ تا ۴۵ تن بوده است. معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز ادامه داد: در سال جاری با توجه به اینکه واردات محموله‌های گوشت گرم بر اساس ارز نیمایی خواهد بود تخصیص آن کمی زمان‌بر است؛ درنتیجه زمان ورود محموله‌های گوشتی جدید به استان طی سال جاری به‌درستی مشخص نیست. طرق در بخش دیگری در خصوص میزان قاچاق دام زنده در استان البرز طی سال جاری با اشاره به اینکه در این مورد هرگونه جابجایی دام که بدون مجوزهای حمل دامپزشکی صورت گیرد قاچاق محسوب می‌شود، گفت: دو محموله قاچاق دام ۱۸ رأس و ۱۲ رأس گوسفند زنده در سال جاری داشته‌ایم، این دو محموله که از شهرستان بوئین‌زهرای قزوین وارد استان البرز شده بود، در شهرستان اشتهارد توقیف شد.
وی افزود: به‌جز توقیف دو محموله قاچاق دامی که در کل شامل ۳۰ رأس گوسفند بوده است، در تاریخ بیست و پنجم فروردین‌ماه امسال نیز ورود یک رأس گاو به‌صورت قاچاق گزارش و توقیف شد.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود