22 خرداد 1398
شماره خبر: 215450

جلسه بررسی وضعیت شرکتهای تحت پوشش تعاون روستایی شهرستان کرج

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

جلسه بررسی وضعیت شرکتهای تحت پوشش تعاون روستایی شهرستان کرج


جلسه بررسی وضعیت شرکتهای تحت پوشش کرج با محوریت شناسایی مشکلات ، خروج از رکود ، پیشرفت و برطرف نمودن موانع و ارائه راهکارها و پیشنهادهای اجرایی برگزار گردید .
مهندس موسوی مدیر تعاون رو.ستایی استان البرز در این جلسه گفت: اولین وظیفه سازمان در قبال تشکلها اعمال سه وظیفه مهم حمایتی ، هدایتی ، نظارتی است که تشکیل جلسه فوق نیز با توجه به وظایف مهم ذاتی سازمان در جهت بررسی مسائل و مشکلات ، ارائه راهکار درصدد حمایت از تشکل ، ساماندهی ، ارتقاء شرکت در جهت رشد ، توسعه فعالیت و سوددهی برگزار گردیده است. مدیر تعاون روستایی استان افزود: با توجه به این که یکی از مهمترین اهداف شرکتهای تحت پوشش، تولید و عرضه مستقیم محصول بدون واسطه است به همین منظور تشکلها می توانند با ورود خود به بازارهای هدف تاثیر مثبتی را ایجاد نمایند. و همچنین بخش بازرگانی می بایستی با توجه به مقوله مهم امر بازاریابی در جامعه امروز، با شناسایی و احصاء بازارهای مصرف ، بتواند تامین محصولات کشاورزی در سطح استان را از طریق تشکلهای تحت پوشش برعهده بگیرد. در ادامه ایمانی سرپرست اداره تعاون روستایی شهرستان کرج گزارش کاملی از وضعیت تشکلهای تحت پوشش شهرستان کرج در قالب پاورپوینت ارائه نمود. در ادامه مدیران عامل هر کدام از شرکتها با توضیحات و بیان مسائل و مشکلات و همچنین ضرورت حمایت در جهت برطرف نمودن مسائل و مشکلات و خروج از رکود شرکت مواردی را ارائه نمودند.
مدیر تعاون روستایی استان تاکید کرد: فعالیت های استارتاپی در حوزه کشاورزی در ایران با وجود ارزش میلیاردی این صنعت در کشور، تاکنون تنها در سطح برگزاری چند استارتاپ ویکند در اقصی نقاط ایران بوده و فعالیت متمرکز و خاصی روی کشاورزی صورت نگرفته است.همچنین دو سوم اقتصاد کشاورزی در بخش دولتی‌ است که حضور آنها در کنار استارتاپ‌ها می‌تواند تاثیرات مثبت آنها را دوچندان کند. موسوی یاد آور شد : نوآوری در زمینه کشاورزی در ابعاد مختلفی می‌تواند اتفاق بیفتد و از قبل کاشت تا زمان برداشت و یا اتصال کشاورز به بازار تامین و بازار فروش مستقیم را در برمی‌گیرد. این اتفاق‌ها می‌تواند موجب حذف دلالان بازار کشاورزی شود که درصد بزرگی از بازار کشاورزی را در دست دارند و کشاورزان چاره‌ای جز همکاری با آنها ندارند. وی تصریح نمود : با توجه به صحبت‌های وزیر جهاد کشاورزی ، درباره اهمیت حضور استارتاپ‌ها در این حوزه ، سازمان هم در صدد است تا با تشکیل کمیته ای با سرپرستی آی تی در جهت فعال شدن استارتاپها در سطح استان و حوزه کشاورزی اقدامات گسترده ای توسط تشکلهای تحت پوشش انجام گیرد. در خاتمه موسوی مدیر استان و اعضای کمیته ستادی استان به طور جداگانه هریک از شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان کرج و اتحادیه این شهرستان را مورد بررسی و راهکارهای خروج از بحران و رکود را ارائه و با تقسیم کار فرایند فعال شدن شرکتها را ترسیم نموده و مقرر گردید در برنامه زمانی مشخص مشکلات پیگیری و مرتفع گردد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود