2 شهریور 1390
شماره خبر: 1086

شهرداری مجری رای کمیسیون ماده 100 است

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

شهرداری مجری رای کمیسیون ماده 100 است

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج گفت: رای کمیسیون ماده 100 یک رای صادر شده بر مبنای احکام قضایی است که شهرداری در این خصوص تنها به عنوان مجری قانون، مفاد مندرج در کمیسیون را اجرا می کند.
داریوش شهابی فرد در گفتگو با رادیو البرز توسعه شهرها را عامل مهمی برای ساخت و سازهای غیر مجاز خواند و گفت: ساخت وسازهای غیر مجاز مسایل مختلفی را در شهر به وجود می آورد که قوانین و مقررات در صدد به نظم در آوردن آن هستند.
وی افزود: از تشکیلات مندرج در قانون شهرداریها، کمیسیون ماده 100 است که وظیفه رسیدگی به تخلفات ساختمانی و تخلفات مربوط به نحوه استفاده از اماکن مسکونی را بر عهده دارد.
این مسئول با بیان اینکه اعضای کمیسیون ماده 100 شامل یکی از اعضای شورای شهر، نماینده عالی وزارت کشور و یکی از قضات دادگستری است، عنوان کرد: تصمیمات این کمیسیون با حضور این اعضا اتخاذ می شود.
شهابی فرد با تاکید بر اینکه، مالكين اراضى و املاك واقع در محدوده شهر يا حريم آن بايد قبل از هر اقدام عمرانى، تفكيك اراضى و شروع ساخت و ساز ساختمان از شهردارى پروانه اخذ کنند، بیان کرد: شهردارى مى‏تواند از عمليات ساختمانى ساختمان‏هاى بدون پروانه يا مخالف مفاد پروانه طبق قانون جلوگیری کند.
وی اذعان داشت: بر اساس ماده 100 شهردارى، قبل از هر اقدام عمرانى اخذ پروانه از شهردارى الزامى است ضمن آنکه هر گونه تعمير املاك واقع در توسعه‏ معابر و طرح‏هاى تملكى با هماهنگى و مجوز شهردارى بايد صورت گیرد.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج در خصوص یک مورد ساخت و سازهای غیر مجاز واقع در بلوار گلهای گلشهر که توسط شهروندی مطرح شد،گفت: با توجه به اینکه این ساخت و ساز طی سالیان گذشته انجام شده است به تبع آن رای صادر شده برای این ساختمان نیز مربوط به دوران قبل می باشد این در حالی است که شهردار کرج به منظور رفع مشکل ساکنین مجاور این ساختمان دستورات موکدی را صادر کرده است.
شهابی فرد در خصوص پیگیریهای صورت گرفته برای تعیین تکلیف این ساختمان اظهارداشت: پرونده این ساخنتمان به منظور رسیدگی به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده شد.
وی با اشاره به کمیسیون بدوی ماده 100 تشکیل شده برای این ساختمان عنوان کرد: در این کمیسیون رای بر تخریب بنا به میزان تخلف صورت گرفته صادر شد.
شهابی فرد با اشاره به برگزاری کمیسیون تجدید نظر کمیسیون ماده 100 برای تعیین تکلیف وضعیت نهایی این ساختمان، رای نهایی کمیسوین را اخذ جریمه ذکر کرد.
وی با بیان اینکه کمیسیون ماده 100 یک کمیسیون قضایی است که مرجع تشخیص نیز همان کمیسیون است، اظهارداشت: در حقیقت شهرداری مجری قانون است و نمی تواند مافوق رای مرجع قضایی اقدام کند.
این مسئول با اشاره به فعالیت سامانه 137 شهرداری کرج گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در زمینه ساخت و ساز های غیر مجاز مراتب را به اطلاع این سامانه برسانند.
شهابی فرد تاکید کرد: شهرداری برای جلوگیری از هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز و با هدف حفظ حقوق شهروندی با جدیت اقدام می کند.
منبع : پایگاه خبری مدیریت شهری کرج

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود