29 آبان 1396
شماره خبر: 187142

لزوم فراهم سازی شرایط برای استفاده از ظرفیت نخبگان کشوری در موسسه رازی

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

لزوم فراهم سازی شرایط برای استفاده از ظرفیت نخبگان کشوری در موسسه رازی


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت که لازم است شرایط را برای استفاده از ظرفیت نخبگان کشوری و استعدادهای درخشان در موسسه رازی فراهم کنیم.
دکتر مسعود هاشم زاده در نخستین جلسه گروه های تخصصی جدید که با حضور معاونان، مدیران، اعضای هیئت علمی و کارشناسان این موسسه برگزار شد، افزود: به همین منظور ستاد مرکزی توسعه تحقیقات بیولوژی کشور در موسسه رازی ایجاد می شود. وی اظهار داشت: با ایجاد این ستاد مرکزی از فعالیت های جزیره ای جلوگیری به عمل آمده و شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی کشور تحت رهبری و هدایت موسسه رازی برای تولید فرآورده های بیولوژیک کشور فعالیت خواهند کرد. وی گفت: موسسه رازی تنها مجتمع واکسن سازی در کشور است که علاوه بر توانایی تولید، فهم عمیق و صحیحی از واکسن دارد.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی توسعه آزمایشگاه ها و بحث تحقیق و توسعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، افزود: باید با بهبود فرآیندها، تولیداتی داشته باشیم که علاوه بر تامین نیاز امروز، نیاز آینده را نیز پاسخگو باشیم. رئیس موسسه رازی با اشاره به اهمیت نقش این گروه های علمی تصریح کرد: این گروه ها در آینده به دپارتمان هایی تبدیل خواهند شد که باید با توسعه و جذب نیرو، موضوع و ایده های پژوهشی و کاربردی ارائه دهند. وی تاکید کرد: تحقیقات در موسسه رازی باید در جهت بهبود فرآورده های فعلی و یا تولید فرآورده های جدید اعم از عفونی و غیرعفونی باشد؛ همچنین در تحقیقات دامپزشکی نیز مسئولیت داریم تا بر اساس نیازهای سازمان دامپزشکی کشور فعالیت کنیم.هاشم زاده اضافه کرد: باید با همکاری و پشتوانه مجموعه موسسه رازی هدفی واحد برای ارتقای سطح این موسسه و موفقیت بیش از پیش آن دنبال کنیم.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود