24 بهمن 1396
شماره خبر: 191378

برگزاری جلسه کمیته هماهنگی نظارت بر تنظیم بازار و خدمات سفرهای نوروزی 97 در ساوجبلاغ

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

برگزاری جلسه کمیته هماهنگی نظارت بر تنظیم بازار و خدمات سفرهای نوروزی 97 در  ساوجبلاغ


طرح هماهنگی نظارتی ویژه نوروز با هدف تنظیم بازار و عرضه صحیح کالاهای مورد نیاز شهروندان و جلوگیری از تخلفات احتمالی و با حضور فرماندار ، رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت و هیات رئیسه اتاق اصناف در محل اداره صنعت ، معدن و تجارت ساوجبلاع برگزار شد .
ابوالقاسم پالیز گیر با تاکید بر نظارت دقیق بر بازار و توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار در تمامی سطح شهر ، خواستار نظارت بیشترو مستمر اداره صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف و اتحادیه ها بر توزیع کلیه کالاهای مختلف و مورد نیاز شد وی گفت : با توجه به این که در ایام پایانی سال 96 قرار گرفته ایم و در راستای تکالیف محول شده در حوزه نظارت و تنظیم بازار در قالب ستاد خدمات سفرهای نوروزی 96 لازم است برنامه ریزی و هماهنگی دستگاههای نظارتی و اطلاع رسانی موارد مورد تاکید به واحد های صنفی ابلاغ گردد. پالیز گیر گفت: تمام واحدهای صنفی موظف به نصب نرخ نامه در معرض دید مشتری و داشتن فاکتور خرید هستند. وی گفت میزان سهمیه تعین شده میوه نوروز ۳۰۰ تن تعین شده اگر این میزان کفایت نمی کند حتما بررسی کنید تا میزان بیشتری دریافت و ذخیره کنیم تا مشکلی برای مردم پیش نیاد .
وی در خصوص تامین آرد ذخیره در این ایام تاکید کرد و گفت اقلام اساسی مثل مرغ ،با نرخ ۶۲۰۰ تومان ،تخم مرغ با قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان ،گوشت قرمز وارداتی هم با قیمت ۳۳ هزار تومان و برنج سایر اقلام هر چه سریعتر با نرخ مصوب در فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی های مصرف اقدام گردد پالیز گیر افزود :اجرای عدالت در توزیع کالا شرط اساسی بازار است و شما موظف به اجرای آن هستید تا بصورت متناسب در اختیار همه مردم به درستی قرار بگیرد . رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ساوجبلاغ افزود :لازمه خدمات رسانی مطلوب و با کیفیت و در حوزه بازار خوش روئی و خوش خلقی با مسافران ، رعایت انصاف و سود قانونی مجاز در واحد های صنفی ، درج قیمت برروی کلیه کالاها نصب نرخ نامه های مصوب شده در معرض دید مشتریان ، دسترسی سریع و آسان مسافران به واحدهای خدماتی کشیک و در صورت بروز مشکل در دسترس بودن شماره تماس های دستگاههای نظارتی برای پاسخ گویی مناسب به مردم و مسافرین می باشد. یوسف اسدیان تاکید نمود : کلیه واحد های صنفی می بایست در این ایام بر روی کلیه اجناس درج قیمت داشته باشند و اگر قصد اعلام حراج را دارند باید مجوز لازم را اتاق اصناف دریافت نمایند . وی گفت : واحدهای صنفی ملزم به رعایت عرضه خدمات و کالا براساس رسته شغلی خود می باشند آزانس ها ،مسافر بر های درون وبرون شهری ملزم به نصب نرخ نامه بر روی شیشه خودرو بوده ،کلیه واحدهای صنفی نیز در هنگام خرید توجه ویژه به تاریخ مصرف ،استاندارد و غیر قاچاق بودن کالاهای قابل عرضه می باشند. وی اشاره کرد : به منظور تنظیم بازار و کنترل قیمت برخی از کالاهایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا بر گزار می شود ولی باید شرایط مناسب نمایشگاه در خصوص پارکینگ استقرار مدام بازرسی و درج قیمت در نظر گرفته شود . رییس بازرسی اتاق اصناف ساوجبلاغ گفت : جهت رفاه حال مسافرین و مردم عزیز شهرستان اجرای طرح نظارتی از اول اسفند 96 الی 30 فروردین 97 تشدید می گردد. مرتضی فلاح زاده افزود :کلیه مراکز توزیع مواد غذایی مراکز اسکان رستوران ها قنادی ها میوه فروشی ها کیف و کفش پوشاک حمل و نقل و کلیه واحدهای صنفی خدماتی تولیدی توزیعی که به نوعی متناسب با این ایام می باشند در دستور کار بازرسی قرار گرفته است. رییس اتاق اصناف ساوجبلاغ هم گفت : جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی فوری به شکایات و گزارشات مردمی شروع شده است در راستای عرضه نان با کیفیت ، لبنیات ، گوشت قرمز ، گوشت مرغ ، شکر ، برنج و تخم مرغ و میوه و پوشاک ، کیف و کفش ، آجیل و خشکبار و شیرینی جات و همچنین بازدید از انبارها و سردخانه های میوه ایجاد گردیده است.
بغدادی شیخلر گفت : تصمیمات لازم جهت رفاه حال عموم در ایام تعطیلات و مسافرت های نوروزی اتخاذ گردید

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود