27 آبان 1397
شماره خبر: 205076

۱۷ هزار خودروی فاقد معاینه فنی در البرز اعمال قانون شد

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

۱۷ هزار خودروی فاقد معاینه فنی در البرز اعمال قانون شد


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: ۱۷ هزار خودرو فاقد معاینه فنی در استان از ابتدای سال جاری تاکنون اعمال قانون شده است.
سرهنگ غلامعلی شرق با اشاره به آلودگی ها که منجر به وارونگی هوا می شود، گفت: طرح برخورد ضربتی با خودروهای دودزا به‌صورت ویژه در شهرستان‌های استان اجرا می شود. وی با تأکید بر اینکه این طرح از روز گذشته آغازشده است، گفت: خودروهای فاقد معاینه و دارای نقص فنی در اجرای این طرح اعمال قانون می‌شوند، همچنین این طرح در شش ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر با شدت بیشتری انجام می شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز تأکید کرد: چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی باشد و ادامه حرکت آن سبب آلودگی بیشتر شود، توقیف و به تعمیرگاه منتقل تا نسبت به رفع نقص اقدام کنند.
سرهنگ شرق اضافه کرد: خودروهای تولید سال ۹۴ به بالا نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند اما از سال تولید پایین‌تر باید دارای معاینه فنی باشند. وی میزان جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی را ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر یازده مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در شهرستان نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۷ هزار خودرو به دلیل نداشتن معاینه فنی اعمال قانون شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش‌یافته است.

منبع مهر

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود