27 اسفند 1397
شماره خبر: 212398

در ایام نوروز تمهیدات مفیدی برای پیشگیری از جرائم اندیشیده شده است

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

در ایام نوروز تمهیدات مفیدی برای پیشگیری از جرائم اندیشیده شده است


حاجی رضا شاکرمی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران اظهار کرد: مصوبات کارگروه های پیشگیری از جرائم، گامی موثر در پیش بینی و پیشگیری از وقوع جرائم است.
دادستان مرکز استان با اشاره به حضور معاونین دادستان در اکثر کارگروه های تخصصی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، افزود: براساس آمار منتشره از مراجع ذی صلاح و برنامه ریزی انجام شده، ضرورت تشکیل جلسات برای هم فکری و هم افزایی و جلب مشارکت دستگاهها احصاء و پس از آن با حضور نمایندگان دستگاهها با بحث و گفتگو ، مصوبات تدوین و ابلاغ می¬گردد.
شاکرمی افزود: مدیریت پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی یکی از ماموریت¬های اصلی قوه قضائیه است که در سالهای اخیر با رویکرد جدید و موثر؛ برنامه ریزی، سیاستگذاری و ابلاغ می گردد. دادستان افزودند در ایام نوروز تمهیدات مفیدی برای پیشگیر ی از جرائم اندیشیده شده که از جمله می توان به برنامه ریزی برای جمع آوری معتادین متجاهر ، تشکیل گشت های تلفیقی با حضور نمایندگان دستگاه ها با هدف پیشگیری از جرائم در باغ تالارها و رستورانها ، تسریع در اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاههای ذی ربط در راستای کاهش تصادفات و سوانح جاده ای ، سیاستگذاری برای پیشگیری از قاچاق کالا و مایحتاج اساسی مردم من الجمله گوشت در استان را بیان کرد. دادستان کرج در پایان تصریح کرد: مقرر شده است از فعالیت باغ تالارها بدون مجوز با حضور نمایندگان اصناف جلوگیری شود؛ همچنین دادستان از دستگاههای اجرائی خواست تا به وظایف و تکالیف قانونی خود در حوزه پیشگیری از وقوع جرایم اقدام نمایند ./

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود