5 فروردین 1398
شماره خبر: 212426

اورژانس البرز بیش از چهار هزارماموریت امداد نوروزی انجام داد

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

اورژانس البرز بیش از چهار هزارماموریت امداد نوروزی انجام داد

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که تیم های امدادی این مرکز از آغاز طرح سلامت نوروزی (15 اسفندماه 97) تا چهارم فروردین ماه جاری ، چهار هزارو 15 ماموریت برای خدمات رسانی به مصدومان حوادث و بیماران انجام دادند.

دکتر مهرداد بابایی اظهار داشت : در این مدت 381 بیمار از خدمات ایستگاه های نوروزی اورژانس البرز استفاده کردند.
وی گفت: تعداد تماس های تلفنی پاسخ داده شده توسط کارشناسان پرستاری واحد ارتباطات اورژانس 115 البرز در این مدت 11 هزارو260 مورد بود که در قالب ارائه مشاوره یا اعزام آمبولانس به تماس گیرندگان پاسخ داده شد.
بابایی اظهار داشت : طی پاسخگویی به این تعداد تماس و پس از تریاژ و اولویت بندی صورت گرفته ، چهار هزار و 15 ماموریت نیز توسط تکنسین های پر تلاش اورژانس انجام گرفت.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: در این مدت 2 هزار و408 نفر از خدمات اورژانس البرز بهره مند شدند که از این تعداد یک هزارو391 نفر ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شده و یک هزار و 360 نفر نیز خدمات درمان سرپایی دریافت کردند.
وی گفت: درجریان انجام این تعداد ماموریت 461 مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و سه هزار و 558 ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی بود.
بابایی بیان داشت: از 15 اسفند ماه 97 تا چهارم فروردین ماه 98 تعداد مصدومان تصادفات شهری البرز به 291 نفر و مصدومان تصادفات جاده ای به 199 نفر رسید.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی البرز اظهار داشت: متاسفانه در این مدت سه نفر در حوادث ترافیکی شهری و 2 نفر در حوادث ترافیکی جاده ای جان خود را از دست دادند.
اورژانس هوایی البرز نیز با اعزام به 2 ماموریت ویژه، 2 نفر حادثه دیده را به مراکز درمانی تخصصی استان انتقال داد.
نجات جان تنها سکنه یک روستا در شهرستان طالقان از جمله خدمات امداد هوایی البرز در چند روز اخیر بود.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود