25 اردیبهشت 1398
شماره خبر: 214375

هجوم کرم های پشمالو به شهر گلسار استان البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

هجوم کرم های پشمالو به شهر گلسار استان البرز


معاون خدمات شهر شهرداری گلسار شهرستان ساوجبلاغ استان البرز از هجوم هزاران کرم پشمالو به مناطق مسکونی، معابر ، مزارع کشاورزی و باغات این منطقه خبرداد.
محمود صفاخیل اظهار داشت: طبق بررسی ها، بارندگی ها و سیلاب امسال از علل اصلی هجوم کرم ها به منطقه است. وی گفت: رشد یکباره این همه کرم مدیریت شهری و شهروندان گلسار را غافلگیر کرد. صفاخیل بیان داشت: از 2 روز گذشته به تدریج تمام شهر مملو از کرم های پشمالو شد تا جایی که به منازل مردم هم رخنه کردند. معاون خدمات شهر شهرداری گلسار افزود: اگر چه وجود کرم ها خوان گسترده ای برای پرندگان است اما آفت بزرگی برای درختان و کشاورزی پایین دست این شهر به شمار می رود. وی اظهارداشت : طرح آفت زدایی با استفاده از سموم سازگار با محیط زیست در این منطقه آغاز شده است.
صفاخیل گفت: هر چند که عمر این حشرات کوتاه است و به زودی تبدیل به پروانه می شوند ولی در مدت کوتاه هم می توانند خسارات جدی به مزارع وارد کنند.شهرستان ساوجبلاغ دارای حدود 26 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است.همچنین طی روزهای اخیر هجوم پروانه مرسوم به قشنگ خانم در استان البرز سبب نگرانی کشاورزان و باغداران شده که کارشناسان منابع طبیعی خطرات این حشرات را جدی ندانستند.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود