25 شهریور 1399
شماره خبر: 242024

سرعت خدمات بیمه ای به بیماران کرونایی البرز افزایش یافت

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

سرعت خدمات بیمه ای به بیماران کرونایی البرز افزایش یافت


مدیرکل بیمه سلامت استان البرز اعلام کرد که با توجه به شرایط جسمی و مالی بیماران کرونایی ، خدمات بیمه سلامت استان برای این بیماران به صورت ویژه و با سرعت انجام می شود.
دکتر سعید جوانشیر در حاشیه رزمایش سراسری سایبری بیمه سلامت به خبرنگاران گفت : با توجه به اینکه بیماران کرونایی در وضعیت مناسبی به لحاظ جسمی قرار ندارند ، برهمین اساس خدمات بیمه ای آنان در بیمه سلامت به صورت ویژه ارائه می شود و در این زمینه اولویت هایی برای آنان در نظر گرفته شده است.وی بیان داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان بیمه سلامت از ابتدای شیوع کرونا در کشور، پوشش بیمه‌ای برای افراد فاقد پوشش بیمه روی تخت بیمارستان بود، این در حالی است که در شرایط عادی، بیمه شدن روی تخت بیمارستان انجام نمی‌شود و افراد برای ارزیابی وسع و پوشش بیمه‌ای باید دوره انتظار را بگذرانند. بر اساس مقررات، ارزیابی وسع توسط وزارت رفاه حداقل یک ماه طول می‌کشد، اما در دوران شیوع کرونا، این بازه زمانی با تعامل انجام شده بین سازمان بیمه سلامت و وزارت رفاه به یک روز کاهش پیدا کرد.
وی ادامه داد: در دوران شیوع کرونا در کشور، برخی راهنماهای بالینی مرتبط با خدمات تشخیصی برداشته شد، به طور مثال در مواقع عادی، دوره زمانی برای انجام سی تی اسکن ۱۸۰ روز است، اما نیاز به ارائه این خدمت برای بیماران کرونایی باعث شد که این محدودیت حذف شود.مدیرکل بیمه سلامت البرز اظهار داشت: در بخش بستری در بیمارستان‌های دولتی، ۹۰ درصد هزینه‌ها توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود و در بخش سرپایی نیز پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌ها بر عهده بیمه سلامت است.وی افزود: پس از شیوع ویروس کرونا، تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت که برگه سفید داشت و اعتبار آنها پایان یافته بود نیز در ۲ نوبت انجام شد.
مدیرکل بیمه سلامت البرز گفت: سامانه تلفنی ۱۶۶۶ نیز از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور فعال شد تا به سوال‌های بیمه شدگان در زمینه این بیماری پاسخ بدهد. بر اساس بررسی‌های انجام شده، مشاوره‌های تلفنی در کاهش حجم مراجعه مردم به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و آرامش دادن به آنها و کاهش اضطراب بسیار موثر بود. در این زمینه ۱۳۰ خط جدید به سامانه ۱۶۶۶ کشور از جمله البرز اضافه شد و ۳۰ پرستار، ۱۰ پزشک عمومی در سه نوبت به سوالات پاسخ دادند. به طور مثال فقط در یکی از ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور، ۴۰۰ هزار تماس با سامانه ۱۶۶۶ داشتیم که پاسخ داده شد.وی اظهار داشت : همچنین گروهی شامل پزشکان متخصص عفونی و متخصص ریه برای ارائه آخرین اطلاعات مربوط به بیماری کووید ۱۹ و راهنمایی کارشناسان پاسخگو در سامانه ۱۶۶۶ برای ارائه اطلاعات دقیق‌تر به بیمه شدگان شکل گرفت.
مدیرکل بیمه سلامت استان البرز با اشاره به آخرین اعتبارات تخصیص داده شده به بیمه سلامت استان گفت: سال گذشته از مجموع اعتبارات مصوب دولت، ۲۲ درصد آن به سازمان بیمه سلامت تخصیص داده نشد که این موضوع آثار منفی در پرداخت مطالبات موسسات ارائه دهنده خدمات درمانی داشت .وی بیان داشت: بودجه مصوب هیات دولت برای بیمه سلامت کشور در سال جاری حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که بخشی از این بودجه سهم استان البرز است .

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود