برگزاری جلسات دادگاه در البرز با حضور مشاور قضایی زن » سپیدار آنلاین
 

شماره خبر: 26702
20 خرداد 1392

برگزاری جلسات دادگاه در البرز با حضور مشاور قضایی زن

سپيدار آنلاين: گروه اجتماعی
برگزاری جلسات دادگاه در البرز با حضور مشاور قضایی زن


سپیدارآنلاین: مدیردفترحمایت از کودکان وزنان دادگستری کل استان البرزگفت:براساس مصوبه قوه قضائیه، جلسات دادگاه های خانواده و کیفری از این پس با حضور مشاوران زن برگزارمی شود.
فریده بیک پور در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه افزود: پیش ازاین جلسات دادگاه باحضور قاضی، منشی و مسوول دفتر که هر دو از جنس مذکربودند برگزارمی شد اما با ابلاغ این مصوبه درجهت قانون حمایت از خانواده ، حضور مشاورین قضایی زن دردادگاه الزامی شده است. وی اظهارکرد: ابلاغ و اجرای این مصوبه علاوه بر ایجاد امنیت خاطر برای خواهان وخوانده پرونده، تاثیر خوبی در روند اجرایی پرونده ها خواهد داشت. بیک پوربیان کرد: همچنین بانوان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد درصورت مراجعه به دادگاه برای احقاق حق می توانند باداشتن نامه ای از این دو اداره ازخدمات قضایی رایگان استفاده کنند. وی با اشاره به فعالیت های انجام شده درزمینه حمایت و ارایه خدمات به زنان گفت : تاسیس گرم خانه و ایجاد کمپ اعتیاد دولتی ویژه بانوان از سوی دادگستری استان درحال پیگیری است. بیک پور بااشاره به اینکه نوجوانان بزهکار در کانون های اصلاح نگهداری می شوند بیان کرد: اکنون کانون اصلاح و تربیت پسران نوجوان درکرج استانداردهای لازم را ندارد و درحال پیگیری برای استقرار کانون اصلاح و تربیت استاندارد هستیم. مدیر دفتر حمایت ازکودکان و زنان دادگستری البرز افزود: برای حمایت اززنان زندانی و به ویژه ارایه خدمات به زنان باردار،اکنون یکی ازچهار بند نسوان به مادران و کودکان زیردوسال و زنان باردار اختصاص داده شده است.


منبع:ایرنا


نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *