30 مهر 1397
شماره خبر: 203778

خانواده دانا ، فرزند توانا

سپیدار‌آنلاین: گروه فرهنگی

خانواده دانا ، فرزند توانا


والی پور رییس اداره انجمن اولیا و مربیان از شعار سال ، خانواده دانا ، فرزند توانا گفت و افزود: توانمند سازی خانواده در تربیت فرزندان از برنامه ها و اولویت های ویژه آموزش و پرورش بوده که آگاهی خانواده را به همراه داشته که قطعا هر خانواده ایاطلاعات علمی و معلومات لازم در نظام تعلیم تربیت داشته باشد دانش آموز توانا تری خواهد داشت.
والی پور رییس اداره انجمن والیا و مربیان در مصاحبه با روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز از تاریخچه اولیا و مربیان در استان گفت و افزود: قبل از انقلاب اسلامی انجمن با نام انجمن خانه و مدرسه در سال 1326 برای اولین بار در کشور تشکیل شد که بعد از انقلاب با نام انجمن اولیا و مربیان شناخته و روز 24 مهرماه در هر سال به همین نام نامگذاری شد. وی از شعار سال ، خانواده دانا ، فرزند توانا گفت و افزود: توانمند سازی خانواده در تربیت فرزندان از برنامه ها و اولویت های ویژه آموزش و پرورش بوده که آگاهی خانواده را به همراه داشته که قطعا هر خانواده ای اطلاعات علمی و معلومات لازم در نظام تعلیم تربیت داشته باشد دانش آموز توانا تری خواهد داشت. وی از مراسم متمرکز استانی و منطقه ای گزارش داد و اظهار داشت: مراسم متمرکز منطقه ای در 4 ناحیه شهر کرج و 4 شهرستان با حضور مسئولین شهرستان و مراسم متمرکز استانی با حضور قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش و جهانگردی رییس دفتر انجمن اولیا ومربیان، مسئولین استان، کارشناسان و روانشناسان مراکز مشاوره ای و انجمن اولیا و مربیان در مدارس در مدرسه شرافت ناحیه یک برگزار شد. وی در ادامه با اشاره به سخنان مدیر کل در مورد نقش خانواده در تربیت فرزندان گفت : خانواده ها در امر تربیت فرزندان از سه سین سفره ، سجاده و سفر بهره مند شوند .
وی در ادامه از رویکرد جدید وزارت آموزش و پرورش در برقراری بین نسلی فرزندان و خانواده گفت و تاکید کرد: نیاز امروز کشور ارتباط با فرزندان و تربیت آنهاست و در عصر ارتباطات خانواده ها می بایست در زمینه ای ارتباطات رسانه ای و فضای مجازی ،آگاهی بیشتری را کسب نمایند. وی در پایان از خدمات مرحوم عبدالرضا کردی در امر آموزش و تعلیم معلمان در قالب کلاس های ضمن خدمت فرهنگیان و کلاسهای مشاوره ای به اولیا در استان یاد کرد و از حضور دیلمی رییس مرکز بین اللملی مطالعات خانواده در مالزی و همچنین همسر مرحوم عبد الرضا کردی در مراسم متمرکز استانی هفته پیوند ابراز خرسندی کرد و گفت در این جلسه از 32 انجمن برتر در استان نیز تقدیر شد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود