6 آبان 1397
شماره خبر: 204063

البرز پایلوت آموزش الکترونیک مدارس از راه دور کشور شد

سپیدار‌آنلاین: گروه فرهنگی

البرز پایلوت آموزش الکترونیک مدارس از راه دور کشور شد


معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: استان البرز پایلوت آموزش الکترونیک مدارس از راه دور کشور شد.
مجتبی زینی وند در نشست شورای آموزش و پرورش البرز که در استانداری البرز برگزار شد،افزود: سال تحصیلی گذشته 40 مرکز آموزش از راه دور کشور مجهز به آموزش الکترونیک شد که 6 مرکز آن در البرز بود که به دلیل موفقیت ، این استان به عنوان پایلوت کشوری انتخاب شد. وی با اشاره به اینکه استان البرز 35 مدرسه آموزش از راه دور دارد،اظهارداشت: ایجاد زیر ساخت های لازم برای تجهیز تمام مدارس به سیستم آموزش الکترونیک در این استان نیاز به مشارکت مسئولان دارد. وی بیان داشت: آموزش الکترونیک در کاهش آمار بی سوادی در کشور و زیر پوشش بردن جاماندگان از تحصیل نقش موثرو تاثیرگذاری دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش وظیفه آموزش و پرورش را استفاده از ظرفیت های آموزشی ،کمک به توسعه و تجهیز فضای آموزشی عنوان کرد و ادامه داد: یکی از ارکان اصلی برای پیشرفت دولت در این بخش ورود بخش خصوصی است. وی اضافه کرد: آموزش در مدارس از راه دور به سه صورت؛ حضوری، غیر حضوری و نیمه حضوری است . زینی وند خاطر نشان کرد: امروزه در کنار موضوع آموزش ، فراگیری مهارت های اجتماعی و تربیت دانش آموزان برای زندگی در جامعه از مطالبات اصلی مردم است. وی یاد آورشد: قانون شوراهای آموزش و پرورش با توجه به شرایط بومی و منطقه ای همواره می تواند گره گشا باشد. معاون وزارت آموزش وپرورش در بخش دیگری از سخنانش به واگذاری زمین و فضاهای آموزشی بلا استفاده به موسسان مدارس غیردولتی اشاره کرد وگفت: مدارس غیر دولتی نیاز به ارائه تسهیلات حمایتی و مکان ثابت آموزشی دارند.
بیش از 14 میلیون دانش آموزدر مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند. استان البرز 450 هزار دانش آموز دارد.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود