7 آبان 1397
شماره خبر: 204086

شعار ما اعتدال، اعتماد ، عقلانیت و مشارکت

سپیدار‌آنلاین: گروه فرهنگی

شعار ما اعتدال، اعتماد ، عقلانیت و مشارکت


قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز از تشکیل دبیر خانه فعال در شورای آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: تا زمانی که یک دبیرخانه ی فعال نداشته باشیم، نمی توانیم یک شورای آموزش و پرورش خوب داشته باشیم و آموزش و پرورش به دنبال اجرایی شدن یک دبیر خانه و کارگروههای کیفی استان البرز است.
شورای آموزش و پرورش با حضور نجفی استاندار و زینی وند معاونت وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکتها مردمی وزارت متبوع و قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز ، مورخ 97/8/6 در محل استانداری البرز برگزار شد. قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز از تشکیل دبیر خانه فعال در شورای آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: تا زمانی که یک دبیرخانه ی فعال نداشته باشیم، نمی توانیم یک شورای آموزش و پرورش خوب داشته باشیم و آموزش و پرورش به دنبال اجرایی شدن یک دبیر خانه و کارگروههای کیفی استان البرز است. وی از برنامه های پیشرو و از کارگروههای پیشنهادی خود در استان سخن گفت و افزود: کار گروه مدیریت فضاهای آموزشی و پرورشی ، کارگروه مدیریت منابع انسانی، کارگروه چشم انداز ده ساله آموزش و پرورش استان البرز، کار گروه دبیر خانه های دائمی تکریم از فرهنگیان، کار گروه تغییر کاربری در فضاهای آموزشی تبدیل به احسن، فضاهای مازاد آموزش و پرورش ، کارگروه شکل گیری در آمد پایدار اختصاصی آموزش و پرورش می توانند ما را به تحقق برنامه ها در افق 1400 امیدوار سازد و اضافه کرد با تشکیل این کارگروهها می توان شورای آموزش و پرورش استراتژیک و عمل گرا داشته باشیم . وی از چهل برنامه و اولویت های آموزش و پرورش درسر فصل برنامه ها ی آینده و چگونگی عملیاتی کردن آنها گفت وتاکید کرد: تمامی کارهای آموزش و پرورش استان البرزبا برنامه ریزی یکساله و سه ساله و ده ساله می باشد و اقدامات اساسی و اصلی آموزش و پرورش تکمیل کارهای ناتمام است . استقلال آموزش و پرورش باید حفظ شود و همچنین رویکرد اخلاق گرایی و مردم داری و پاسخ گویی به مردم از اهداف آموزش و پرورش است . وی از حضور مدیر کل و معاونت ها اداره کل آموزوش و پرورش در مدارس خبر داد و تصریح کرد: حضور در مدارس و چهره به چهره شدن ما با مدیران و معلمان میتواند تا حدودی مشکلات را رفع و رجوع کنیم آموزش و پرورش تربیت سیاسی نیاز دارد نه دچار سیاست زدگی شود .شعار ما اعتدال اعتماد و عقلانیت و مشارکت و مشارکت می باشد .رویکرد نهایی ما شعار ماست و تا زمانی که اداره کل کیفی و ادارات کیفی نداشته باشیم مدرسه ای با کیفیت نخواهیم داشت .
وی در پایان از مدارس الکترنیکی و مدارس از راه دور استان البرز استقبال و از اجرای طرح پایلوت مدارس از راه دور در استان ابراز خرسندی کرد و خواستار گسترش این مدارس در استان البرز با همکاری معاونت وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکتها مردمی وزارت متبوع شد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود