29 آبان 1397
شماره خبر: 205229

حال خوش خواندن به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

سپیدار‌آنلاین: گروه فرهنگی

حال خوش خواندن به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی


مجموعه فعالیت های روابط عمومی ،با محوریت حال خوش خواندن به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در مناطق و شهرستان ها در حال اجراست .
حسن زاده ،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز خبرداد:برگزاری مسابقه نقاشی آب - زندگی ویژه کودکان و نوجوانان دومین مسابقه نقاشی آب - زندگی ویژه کودکان و نوجوانان با مشارکت شرکت آب و فاضلاب روستایی وآموزش وپرورش استان البرزبرگزار شد. حسن زاده در حاشیه جشنواره اولین واژه آب گفت:: این طرح،با هدف استفاده از توانایی هنری کودکان و نوجوانان برای گسترش فرهنگ صحیح مصرف آب درمدارس ابتدایی اجرا گردید. حسن زاده با بیان اینکه علاقه مندان میتوانند آثار خود را به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان وامورات شهرستانها تحویل دهند،افزود: پایان آبان ماه آخرین مهلت ارسال آثار است و برترین های این مسابقه به مرحله کشوری راه می‌یابند. وی اضافه کرد موضوعات این مسابقه،در بخش کودک شامل: چگونه ممکن است آب آلوده شود، آب از کجا و چگونه به دست می آید، آب آلوده چه ضرری دارد، چگونه می توان آب را نگهداری کرد، چه کار کنیم آب هدر نرود و در بخش نوجوان هم موضوعات: در انجام چه مشاغلی به آب نیاز است، برای اینکه آبها آلوده نشوند چه باید کرد، با چه روشی از هدر رفت آب جلوگیری می کنید برای مسابقات در نظر گرفته شده است. پیام مدیرآموزش و پرورش ناحیه 3 کرج در هفته کتاب و کتاب خوانیکتاب اندیشه ها را بارور و به زندگی معنا می دهد
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج در گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی پیامی را بیان کرد .رستمی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج در گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی پیامی به شرح زیر بیان کرد : کتاب همچون خورشیدی فضای زندگی را روشن می کند و به جامعه آگاهی و عقلانیت می بخشد . کتاب همچون باران به سرزمین دل ها می بارد و به اندیشه و کردار ها طراوت و زیبایی می بخشد . در پرتو کتاب است که شکوفایی ، خود آگاهی و تکامل و بالندگی فرهنگی ما به اوج می رسد . کتاب ، جایگاه نخست را در توسعه ی فردی و اجتماعی دارد که اندیشه ها را بارور و به زندگی معنا می دهد . بی گمان کشورهایی که گام های بلندی در تعالی و توسعه برداشته اند هرگز با کتاب و کتاب خوانی بیگانه نبوده اند . برای نیل به توسعه در گستره ی فردی و اجتماعی باید مطالعه به عنوان عنصر اصلی و ضروری در زندگی قرار گیرد .
با توجه به این مهم که اسلام دین اندیشه و معرفت ، دانش ، کتاب و معنویت و به بیانی دیگر پرچم دار کتاب و کتاب خوانی است، با اندکی کاوش در مسیر توسعه فرهنگ و تمدن ملل اسلامی می توان به نقش و تاثیر انکار ناپذیرکتاب در صدور اندیشه و اعتلای تمدن ها پی برد . در هفته کتاب و کتاب خوانی باید بکوشیم تا با اهمیت دادن به کتاب و کتاب خوانی،به این مهم، به عنوان یک کالای تاثیر گذار فرهنگی و معنوی ارج نهیم .
آموزش و پرورش شهرستان طالقان
تجلیل از کتابداران و فعالان کتابخوانی آیین گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی برگزار شد . به گزارش روابط عمومی مدیریت اموزش و پرورش شهرستان طالقان : آیین بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار در اداره آموزش و پرورش شهرستان طالقان برگزار شد . در این دیدار که در روز یکشنبه مورخ 27/8/97 ساعت 10 صبح در دفتر مدیریت اداره تشکیل شد ، ضمن افتتاح نمایشگاه کتاب از کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی آموزش و پرورش شهرستان طالقان تجلیل شد . سید سجاد حسینی نسب مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان طالقان هدف از ایجاد این نمایشگاه را هدف توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست . حسینی نسب افزود : کتاب خانه عمومی در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی افراد نقش به سزایی دارد . وی گفت : برای رهایی از پوچ گرایی ، بالا بردن سطح تحصیلی نوجوانان و جوانان و پیشرفت وضعیت فرهنگی باید آنها را به مطالعه هر چه بیشتر تشویق کنیم .چرا که رشد ذهن مبتکر دانش آموزان و تقویت روحیه علمی آنان ، این آینده سازان ایران اسلامی همه در گرو مطالعه است . ی در پایان از فعالان عرصه کتابخوانی و کتابداران تجلیل کرد . خبر ( شامل گزارش تصویری ) تکمیل می گردد .
ناحیه 4 کرج : آیین بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی
بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب کتابخوانی در دبستان دکتر اکبریه ناحیه 4 کرج برگزارشد. به گزارش سید مجتبی عباسی مسئول روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج ، آیین بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی با حضور جمعی از مسئولین اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی روز یکشنبه، بیست و هفتم آبان ماه در دبستان دکتر اکبریه ناحیه 4 کرج برگزارشد. در این مراسم مسئولین اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به دانش آموزان و مسئولین حاضر کتاب های مختلفی اهدا نمودند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود