25 شهریور 1396
شماره خبر: 183959

پیشنهاد رشوه برای شهردار شدن در پنج شهرداری البرز مطرح بود

سپیدار‌آنلاین: گروه گفتگو

پیشنهاد رشوه برای شهردار شدن در پنج شهرداری البرز مطرح بود


نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از اپیدمی شدن فساد در ادارات کشور گفت: دولت باید با فساد در ادارات برخورد کند.
عزیز اکبریان در گفت و گو زنده رادیویی با رادیو البرز در خصوص انتخاب استاندار جدید البرز گفت: پیش از انتخاب آقای نجفی به عنوان استاندار البرز، شش گزینه مطرح بود، این شش گزینه به دو گزینه یعنی آقایان همتی، استاندار قزوین و آقای نجفی استاندار گیلان ختم شد و در نهایت قرار شد که آقای همتی به هرمزگان برود و نجفی استاندار البرز شود.
از طهایی خاطرات خوبی داریم/کارنامه نجفی در گیلان خوب است
اکبریان ضمن تشکر از طهایی خاطرنشان کرد: ما در این مدت از آقای طهایی خاطرات خوبی داریم، در زمان وی آرامش خوبی در استان البرز ایجاد شد. وی در خصوص کارنامه نجفی در استانداری گیلان نیز گفت: وقتی که بحث انتقال نجفی به البرز مطرح شده بود، 13 نماینده استان گیلان به دیدار وزیر کشور رفتند و از رحمانی فضلی خواستند تا نجفی در گیلان بماند اما در هر حال این تصمیم توسط وزارت کشور گرفته شده بود. نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا تصریح کرد: کارنامه خوبی از عملکرد آقای نجفی در استان گیلان موجود است، ما در مجلس نیز کمک خواهیم کرد تا در استان البرز عملکرد خوبی از خود بر جای بگذارد.
اقتصاد باید در اولویت اول استاندار جدید البرز قرار گیرد/زمینه سرمایه‌گذاری در البرز فراهم نیست
اکبریان در ادامه و در پاسخ به اینکه اولویت اول نجفی در استان البرز باید بر چه اساسی قرار گیرد اظهار کرد: اولویت اول ما در کشور اقتصاد است و استاندار باید در این زمینه حرکت کند. وی با بیان اینکه وظیفه دولت ایجاد زمینه برای جذب سرمایه‌گذاری است ادامه داد: استاندار نماینده عالی دولت در استان است و این موضوع در استان باید توسط وی دنبال شود. اکبریان با انتقاد از فرار سرمایه‌گذاران از استان البرز خاطرنشان کرد: زمینه سرمایه‌گذاری در استان البرز بسیار ضعیف است، تیم دولت در استان و در راس آن استاندار باید این زمینه را فراهم و در این راستا قاطعانه عمل کند. وی یکی از عوامل فرار سرمایه‌گذاران و از دست رفتن فرصت‌ها را ادارات دولتی دانست و گفت: یک کارشناس بازرسی شش ماه پرونده‌ای را کشو میز خود قرار می‌دهد و اینگونه مردم را اذیت می‌کند، این رفتار با شعارهایی همچون تولید و اشتغال سازگار نیست.
امروز برخی رشوه می‌دهند تا حقشان از دست نرود/فساد اپیدمی شده است
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکل دیگر امروز ما فساد است، فساد در ادارات اپیدمی شده است دولت باید با این موضوع برخورد کند. وی افزود: قبلا کسی که رشوه می‌داد قصدش این بود تا حقی را ناحق کند اما امروز برخی رشوه می‌دهند تا حقشان از دست نرود، ما اینها را می‌بینیم . اکبریان اضافه کرد: دولت باید عزم خود را برای مبارزه با این مسائل جزم کند.
این نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص ویژگی‌ها و مسائل استان البرز با استاندار جدید صحبت کرده‌ایم گفت: ما به آقای نجفی گفته‌ایم که مردم البرز چه مشکلاتی دارند، جمعیت استان البرز در یک محدود کوچک متمرکز شده است شرایط البرز با گیلان متفاوت است.
800 هزار میلیارد تومان پول سرگردان در کشور وجود دارد
وی در بخش دیگری از این گفت و گو به کاهش نرخ سودهای بانکی و ضرورت نظارت سیستمی و الکترونیک بانک مرکزی بر رعایت این دستورالعمل توسط بانک‌ها اشاره و اعلام کرد: من برای بانک مرکزی متاسفم که اعلام کرده برای نظارت بر این موضوع گشت راه‌اندازی کرده است. اکبریان در خصوص کاهش نرخ سود بانکی و روانه شدن بخشی از سرمایه مردم به سمت بازار سکه و ارز تصریح کرد: یکی از عوامل این موضوع همین کاهش نرخ سود است اما در هر حال تا زمانی که اعتماد ایجاد نشود مردم حاضر نیستند پول خود را وارد بخش تولید کنند. وی ادامه داد: یکی از سرمایه‌گذاران استان البرز که حدود 100 میلیارد تومان در اشتهارد سرمایه‌گذاری کرده است پیش من گریه می‌کرد که مشکلات زیادی دارد. اکبریان افزود: سرمایه‌گذار دیگری به من گفت که یک سوم از سرمایه خود را به کشور عمان برده و در آنجا ظرف مدت یک هفته مجوز ساخت کارخانه‌ای را دریافت کرده است. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نگه داشتن دلار در خانه‌ها برای کشور ما یک سم است گفت: اما وقتی دلار به یک کالای سودده تبدیل شود وضعیت این می‌شود. وی با انتقاد از سیاست‌های دولت در راکد شدن مسکن خاطرنشان کرد: دولت در مسکن رکود ایجاد کرده و همین باعث شده بخش زیادی از 800 هزار میلیارد تومان پول سرگردانی که در کشور وجود دارد به سمت سکه، دلار و یا خارج از کشور برود.
تعزیرات کسانی که جان مردم را به بازی می‌گیرند الی‌الابد از آن شغل محروم کند
اکبریان در بخشی درگیر در پاسخ به وضعیت بهداشتی برخی از واحدهای صنفی و به خصوص در مورد پلوکباب‌های پنج هزار تومانی که چندی پیش مساله آن در کرج مطرح شده بود گفت: ما باید کل جامعه را در نظر بگیریم، امروز همه مردم از استطاعت مالی برای خوردن کباب خوب برخوردار نیستند به همین دلیل باید ارزان هم باشد ولی مسائل بهداشتی باید رعایت شود که متاسفانه در بحث‌های ارزانی رعایت نمی‌شود. وی افزود: مثلا گوشت‌هایی که تاریخ مصرف گذشته است استفاده می‌شود این مضر است و مسئولین بهداشتی و نظارتی باید شدیدا کنترل کنند، فروشندگان هم باید ایمان داشته باشند با جان مردم که نمی شود بازی کرد، این جنایت است. اکبریان با بیان اینکه تعزیرات باید کسانی که رعایت نمی‌کنند را برای الی الابد از آن شغل محروم کند گفت: ما در قوانین مشکل داریم رافت اسلامی همه جا نباید دیده شود زیرا این ممکن است باعث شود همه مجرمین بگویند ما بالاخره بخشیده می‌شویم، برای همین تخلفات در جامعه ما بالاست، در این کشور همه بعد از تخلف آویزان به نماینده مجلس، روحانی مسجد و ... هستند.
از تخلف عضو شورای شهر کرج اطلاعی ندارم/دو علی‌البدل جایگزین دو متخلف شورای شهر نظرآباد می‌شوند
اکبریان در خصوص مسائلی که در شورای شهر و شهرداری نظرآباد پیش آمده بود نیز اعلام کرد: چگونه می‌شود فردی که از مردم رای گرفته به گزینه شهرداری بگوید در قبال پرداخت پول برای شهردار شدن او رای دهد، آدم باید وجدان داشته باشد، چگونه می‌شود وقتی که هنوز رای مردم خشک نشده دنبال چنین تخلفاتی رفت. این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدا یکی از گزینه‌های شهرداری پیش من آمد و اعلام کرد که چنین پیشنهادی به او شده که در قبال پرداخت هزینه‎های انتخاباتی رای عضو شورا را برای شهردار شدن دریافت کند، این مساله در پنج یا شش شهرداری مطرح بود، ما به اداره اطلاعات خبر دادیم که در نظرآباد به تور افتادند و اعتراف هم کرده‌اند. اکبریان با بیان اینکه این بی دینی‌ها به مملکت و انسانیت لطمه می‌زند گفت: فرمانداری نظرآباد باید دو عضو علی البدل را برای جایگزینی با دو عضوی که رشوه گرفته‌اند معرفی کند. وی در خصوص تخلف مالی و بازداشت یکی از اعضای دوره قبل شورای شهر کرج نیز گفت: من هم از رسانه‌ها مطلع شدم که یکی از اعضای شورای چهارم به خاطر تخلف در مورد یک زمین بازداشت و با وثیقه آزاد شده است، بیشتر از این اطلاعی ندارم. اکبریان در خصوص مسائل اجتماعی استان البرز نیز خاطرنشان کرد: تخلفات مربوط به مواد مخدر یکی از این موضوعات است، اما زمینه این تخلفات به بیکاری، ضعف مسائل فرهنگی و فساد اداری مربوط می‌شود.
دستفروشان را نمی‌توان جمع کرد، باید ساماندهی کرد
وی در پایان و در مورد وضعیت دستفروشان در کرج نیز اعلام کرد: در همه دنیا دستفروشی وجود دارد پس نمی‌توان آن را جمع کرد بنابراین ما باید اینها را ساماندهی کنیم ولی مدیریت شهری اینها را ساماندهی نمی‌کند به نظر من برای ساماندهی اینها می‌توان در برخی جاها زمین های خالی در ساعات مشخص مثلا هفته‌ای دو روز بعد از ظهر به صورت کنترل شده در اختیار آنان قرار داد.

منبع ایسنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود