13 آذر 1396
شماره خبر: 187892

یزدی: دولت اگر قانون شوراهای شهر را قبول ندارد به صراحت شوراها را تعطیل کند

سپیدار‌آنلاین: گروه گفتگو

یزدی: دولت اگر قانون شوراهای شهر را قبول ندارد به صراحت شوراها را تعطیل کند


شهردار منتخب نظرآباد با بیان اینکه مسائل مطرح شده درباره انتخاب شهردار نظرآباد علل سیاسی دارد، گفت: دولت اگر قانون شورای‌های شهر را قبول ندارد به صراحت شوراهای اسلامی را تعطیل کند.
امیر یزدی، با اشاره به اتفاقات اخیر شورای شهر در مورد انتخاب شهردار نظرآباد اظهار داشت: شهر نظرآباد 4 ماه بدون شهردار اداره می‌شود و مردم این شهر دیگر تاب تحمل برخی مشکلات را نداشته و کارگرهای شهرداری نظرآباد به‌دلیل عدم دریافت حقوق تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند که جای تاسف بسیار دارد. شهردار منتخب نظرآباد با بیان اینکه بنده به عنوان مسئول باید از این وضعیت بمیرم، افزود: طبق قانون انتخاب شهردار وظیفه اصلی شورای شهر است و طبق بیانات رهبر انقلاب باید تصمیم‌ها بر اساس منافع نبوده و قانونی باشد. وی با تاکید بر اینکه شورای شهر نظرآباد در موعد زمانی قانونی کار خود را انجام داد، بیان داشت: بنده با نظر شورای شهر منتخب مردم به عنوان شهردار انتخاب شده و حتی قبل از انتخاب فشارهایی برای عدم انتخاب بنده به عنوان شهردار وجود داشت.
شهردار منتخب نظرآباد با بیان اینکه این عملکردها مغرضانه است و به دلیل سیاسی‌کاری با انتخاب من مخالفت وجود دارد، خاطرنشان کرد: این مسائل در انتخابات شورای شهر کرج نیز وجود داشت و هیچ مسئولی در آن زمان به اعتراضات من پاسخ نداد. وی رای مردم را حق‌الناس دانست و تصریح کرد: باید به خواست و رای اعضای شورای شهر نظرآباد که برآمده از رای مردم است تمکین شود و نباید مردم فشارهای این موضوع را تحمل کنند. 6 روز بعد از انتخاب شهردار نامه‌ای توسط اعضای شورای شهر به استانداری ارسال شد و استانداری بعد از 10روز زمان نامه‌ای به شورای شهر زده و ایرادهایی به مصوبه شورای شهر مطرح می‌کند. یزدی با بیان اینکه در انتهای نامه استانداری آمده است که اگر یزدی مدرک تحصیلی دیگری دارد برای استانداری ارسال شود، افزود: در صدر نامه مخالفت با شهردار منتخب اعلام شد ولی شورای شهر بر مصوبه خود مبنی بر انتخاب بنده تاکید کردند. شهردار منتخب نظرآباد افزود: نشستی با کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس به سبب آشنایی با مسائل شوراها انجام شد که طی این جلسه 4 نفر از اعضای شورای شهر نامه‌ای را به هیئت حل اختلاف نوشته و در استانداری ثبت کردند. یزدی با بیان اینکه این نامه با پیگیری اعضای شورا بعد از 10 روز ارجاع شد، بیان کرد: سه بار جلسه هیئت حل اختلاف به تاخیر افتاد و جابه جا شد. وی با اشاره به اینکه ابتدا در جلسه حل اختلاف این موضوع مطرح نشد و با اعتراض کولیوند این پرونده به جریان افتاد، گفت: تبصره 3 ماده 71 قانون شوراها به صراحت زمان قانونی هیئت حل اختلاف را 15 روز برای تصمیم گیری اعلام کرده و در خارج از این مدت شهردار منتخب به وظیفه قانونی خود می‌تواند عمل می‌کند. یزدی با تاکید بر اینکه طبق قانون اعضای شورای شهر به بنده اعلام کردند از سه شنبه کار خود را در شهرداری شروع کنم، اظهار داشت: هیچ مشکل امنیتی در این موضوع وجود ندارد و این مورد در شورای سوم شهر کرج با انتخاب علی آقازاده نیز وجود داشت که بعد از اتمام مراحل قانونی وی کار خود را در شهرداری شروع کرد.
وی با تاکید براینکه صدور حکم شهردار وظیفه اداری وزیر کشور و استاندار البرز است، گفت: شهردار بعد از طی مراحل و زمان قانونی نیاز به حکم نداشته و وظیفه خود را طبق قانون اجرا می‌کند. شهردار منتخب نظرآباد با بیان اینکه مسئولان حاضر در شورای تامین شهرستان نظرآباد بر روند قانونی انتخاب شهردار تاکید دارند، اضافه کرد: شورای تامین شهرستان نظرآباد بر اجرای تودیع و معارفه رسمی شهردار تاکید دارند. وی با اشاره به اینکه کارهای اساسی برای حل مسائل مردم در شهر نظرآباد شروع شده است، توضیح داد: پل شهری نظرآباد که تاکنون چندین جوان را به کام مرگ فرستاده و راه آهن نظرآباد در حال پیگیری و رفع است. یزدی به مشکلات نرم‌افزاری مالی در شهرداری نظرآباد اشاره کرد و افزود: خنده‌دار است که سیستم مالی شهرداری نظرآباد برای تنها 150 هزار تومان مختل شود که حل این مسائل در حال انجام است. شهردار منتخب نظرآباد با اشاره به اینکه مصوبه شورای تامین به بنده ابلاغ شد، تاکید کرد: شورای تامین برای مشکلات امنیتی تشکیل جلسه می‌دهد و این درست نیست که به علت ابهام در مصوبه انتخاب شهردار نظرآباد 10 روز کار شهردار منتخب تعطیل شود. یزدی با تاکید بر اینکه هیئت حل اختلاف 15 روز وقت بررسی دارد و این زمان قانونی به اتمام رسید، گفت: این موضوع دیگر در هیئت حل اختلاف قابل تصمیم‌گیری نیست و این مطلوب نیست با ابهام فرماندار نظرآباد درباره مصوبه شورا، شهرداری تعطیل شود.وی با بیان اینکه مشکل فعلی مردم نظرآباد جمع‌آوری زباله است، تصریح کرد: به‌علت کم‌کاری مسئولان خواسته‌های مردم تنزل یافته و مسئولان باید جواب این کم‌کاری‌ها را بدهند. شهردار منتخب نظرآباد با اشاره به اینکه این مسائل مطرح شده درباره انتخاب شهردار نظرآباد علل سیاسی دارد نه عمرانی و شهری، بیان کرد: شورای شهر و شهرداری که کار سیاسی انجام دهد به مردم خیانت می‌کند و شورای شهر و شهرداری باید مستقل از گرایشات سیاسی کارهای عمرانی، اجتماعی و فرهنگی شهر را پیگیری کند. دولت اگر قانون شورای‌های شهر را قبول ندارد به صراحت شوراهای اسلامی را تعطیل کند و از زمان اجرای قانون شوراها این کشمکش‌ها همواره وجود دارد. یزدی با تاکید بر اینکه دولت در رابطه با شوراها به بلوغ نرسیده است، اضافه کرد: مدیران دولتی نباید تصمیمات شوراهای شهر را که با تصمیم آن‌ها مغایرت دارد مخالفت و نظرات خود را به شورا تحمیل کنند و مردم در این میان بازیچه این تصمیم‌گیری‌ها شوند.
شهردار منتخب نظرآباد با بیان اینکه تصمیم شورا به عنوان نمایندگان بلاواسطه مردم لازم‌الاجرا است، گفت: رئیس‌جمهور نیز راضی به مشکلات نظرآباد نیستند ولی یکی از مسئولان اجرایی در البرز قسم یاد کرده که اگر "امیر یزدی" شهردار نظرآباد شود اعضای شورا را وادار به استعفا و سلب عضویت می‌کند. ماندن یا نماندن بنده به عنوان شهردار نظرآباد اصلا مهم نیست و بیشتر خدمت‌رسانی به مردم نظرآباد اهمیت دارد.

منبع تسنیم

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود