17 فروردین 1400
شماره خبر: 252046

بلاتکلیفی نرخ افزایشی کرایه تاکسی‌ها در فردیس

سپیدار‌آنلاین: گروه گزارش

بلاتکلیفی نرخ افزایشی کرایه تاکسی‌ها در فردیس

عدم اعلام نرخ افزایشی کرایه تاکسی های فردیس موجب گلایه و اعتراض رانندگان تاکسی شهر فردیس شد.
افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها که هر ساله بر اساس نرخ افزایشی هزینه‌ها و تورم، توسط شورای اسلامی هر شهر مصوب و اعلام می‌شود؛ در فردیس با گذشت ۱۵ روز از سال جدید هنوز اعلام نشده است. این در حالی است که در شهرهای همجوار از جمله مشکین دشت و کرج، نرخ افزایشی کرایه تاکسی مشخص و اعلام شده است.
هزینه‌های چندبرابری و کاهش درآمد تاکسی داران
سید حسن میردامادی از تاکسی داران قدیمی شهر فردیس می‌گوید: با این تورم که همه هزینه‌ها چند برابر شده اما نرخ کرایه ها به قیمت پارسال است؛ رانندگان تاکسی چطور باید خدمت رسانی کنند؟! تاکسیرانی فردیس ادعا می‌کند که به موقع نرخ جدید را به شورا تقدیم کرده ولی ظاهرا شورای فردیس در آخرین روز کاری لایحه مربوطه را مصوب و به فرمانداری ارسال کرده و هنوز نرخ جدید به تاکسیرانی اعلام نشده است. در حالیکه قیمت لوازم یدکی، هزینه تعمیرات ماشین لوازم بهداشتی که در شرایط کرونا مجبور به تهیه آن هستیم؛ افزایش چند برابری داشته، خدمات رانندگان تاکسی بدون افزایش کرایه ها، بی وقفه ادامه دارد و هیچ کس به مشکلات ما توجه نمی‌کند.
تعویق اعلام نرخ جدید کرایه تاکسی مشکل هرساله تاکسی داران فردیس
محمدی یکی دیگر از تاکسی داران می‌گوید: سال‌های گذشته که تحت نظارت تاکسیرانی کرج بودیم نرخ افزایش کرایه‌ها تأخیر داشت و فریادمان به جایی نمی‌رسید. امسال بعد از گذشت ۱۵ روز از سال، تاکسیرانی فردیس نرخ ها را اعلام نکرده و معلوم نیست تا چه زمانی بلاتکلیف باشد. اما کرج نرخ افزایشی را اعلام کرده است. انگار همیشه این تاخیر باید شامل حال ما بشود! شهرداری و شورای شهر باید پیش از شروع سال کاری، برای ابلاغ قیمت جدید اقدام کند تا به رانندگان تاکسی ضرر کمتری وارد شود.رانندگان تاکسی فردیس توقع دارند؛ حالا که شهرداری و سازمان تاکسیرانی فردیس مستقل شده، مورد حمایت بیشتری قرار گیرند و یا حداقل به مشکلاتشان بیشتر توجه شود.
مصوبه افزایش نرخ تاکسی فردیس منتظر تایید کمیته تطبیق فرمانداری
در این راستا مجتبی قاسمی رئیس شورای اسلامی شهر فردیس می‌گوید: لایحه مربوط به نرخ‌های تاکسی فردیس کمی دیرتر از زمان مناسب به شورا رسید. این لایحه در آخرین جلسه شورا مطرح، با نظر اعضا مصوب و برای تایید به کمیته تطبیق فرمانداری فردیس ارسال شد که منتظر رای کمیته تطبیق فرمانداری هستیم.وی افزود: در تصویب و افزایش نرخ تاکسی‌ها، سعی کردیم شرایط تاکسی داران و شهروندان را در نظر بگیریم به گونه ای که نرخ افزایشی، فشار مضاعفی به دوش شهروندان نباشد و هزینه های تاکسی داران را نیز جبران کند.
تاکسی داران فردیس طعم استقلال را نچشیدند
همه می‌دانیم رانندگی تاکسی از مشاغل سخت، کم درآمد و پرهزینه است. رانندگان تاکسی فردیس که پس از ۴ سال جدایی شهرداری فردیس از کرج، هنوز هم آنطور که باید، طعم استقلال را نچشیده و از مشکلات بسیاری ازجمله نامناسب بودن ایستگاه های تاکسی، مسافرکشی ماشین‌های شخصی و غیره رنج می‌برند.در شرایط سخت اقتصادی کنونی که درآمد تاکسی داران با وجود تاکسی‌های اینترنتی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و با شیوع کرونا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش تعدادمسافران و خرید لوازم بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا هزینه های تاکسی داران افزایش پیدا کرده، امیدواریم مسؤولان در کمیته تطبیق فرمانداری فردیس در اسرع وقت نسبت به بررسی مصوبه شورا در خصوص نرخ جدید تاکسی‌های فردیس اقدام کنند.

منبع فارس

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود