9 خرداد 1398
شماره خبر: 215052

شب بخوابید و صبح وزن کم کنید!

سپیدار‌آنلاین: گروه جالب و خواندنی

شب بخوابید و صبح وزن کم کنید!


بر اساس یافته ها، افرادی که شب‌ها هشت ساعت و نیم می‌خوابند نسبت به آن‌هایی که فقط پنج ساعت و نیم می‌خوابند، به طور متوسط، ۴۰۰ کالری در روز بیشتر می‌سوزانند.
هنگام خواب شبانه هم فعل و انفعالات شیمیایی بدن ادامه دارد بنابراین منطقی است که ساعت فیزیولوژیک بدن را طوری تنظیم کنیم تا سوخت و ساز، حداکثر باشد وما در خواب هم وزن کم کنیم.
بر اساس یافته ها، افرادی که شب‌ها هشت ساعت و نیم می‌خوابند نسبت به آن‌هایی که فقط پنج ساعت و نیم می‌خوابند، به طور متوسط، ۴۰۰ کالری در روز بیشتر می‌سوزانند که می‌تواند چیزی معادل ۲۸۰۰ کالری در هفته باشد.
دمای اتاق خواب را پایین بیاورید
طبق مطالعه‌ای که در نشریه‌ای منتشر شده است، افرادی که به مدت یک ماه در اتاق‌هایی با دمای خنک‌تر خوابیده بودند، میزان چربی قهوه‌ای بدن خود (چربی کالری سوز) را تا ۴۲ درصد افزایش داده بودند و توانایی‌شان برای سوخت و ساز چربی، ۱۰ درصد بیشتر شده بود.
ابزار‌های الکترونیکی را از اتاق خواب‌تان دور کنید
قبل از خواب سراغ تبلت و موبایل‌تان نروید البته اگر قصد دارید طی خواب شبانه وزن کم کنید!
در تاریکی مطلق بخوابید
نور داخل فضای اتاق و حتی نوری که از کوچه و خیابان وارد اتاق‌تان می‌شود، می‌تواند تولید ملاتونین را به تاخیر بیندازد. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد ممکن است تولید چربی قهوه‌ای کالری سوز را نیز از دست بدهید.
مطالعات نشان می‌دهند شب‌ها قرار گرفتن در معرض نور آبی، تولید هورمون خواب (ملاتونین) را مختل می‌کند و این اتفاق می‌تواند سوخت و سازتان را نیز کُند کند.

منبع باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود