25 اردیبهشت 1399
شماره خبر: 235162

۳ راز جالب و حل نشده در دنیای هنر

سپیدار‌آنلاین: گروه جالب و خواندنی

۳ راز جالب و حل نشده در دنیای هنر


دنیای هنر سرشار از داستان‌ها و راز‌های جذاب است، داستان‌هایی که برخی شایعه و برخی منطبق بر واقعیت‌اند.

بسیاری از افراد مایلند از راز‌های دنیای هنر مطلع باشند. موضوعاتی جالب که گاهی کمتر شنیده شده اند:
آیا نقاشی‌های آبرنگ واقعاً توسط آدولف هیتلر طراحی شده اند؟

بسیاری از علاقه‌مندان به تاریخ می‌دانند که آدولف هیتلر از مدرسه هنر اخراج شده است، اما در جوانی نقاشی می‌کرد. به همین دلیل است که تابلو‌های آبرنگ پر شماری را به او نسبت می‌دهند. این نقاشی‌ها خریدارانی پر و پا قرص دارند و حتی برخی حاضرند برای این نقاشی‌ها از ۱۵۰ تا ۵۱۰۰۰ دلار پرداخت کنند.اما طی سال‌های اخیر آلمانی‌ها حدود ۶۳ نقاشی را یافتند که گرچه با نام "ام. هیتلر" امضا شده بود، اما درواقع جعلی بودند. اکنون بسیاری معتقدند که تعداد تابلو‌های نقاشی شده توسط هیتلر بسیار محدودتر از آن است ه. ادعا می‌شود و حتی اصالت همه تابلو‌های او قابل تایید نیست.
آیا ونگوگ خودکشی کرده است؟

وینسنت ون گوگ نقاش مشهور هلندی در سن ۳۷ سالگی کشته شده است. درواقع گفته می‌شود وی خودکشی کرده است. ونگوگ در اثر زخمی در اثر اصابت گلوله جان باخت. اما گرچه مدت‌ها تصور می‌شد این هنرمند بر اثر اختلال روانی و ناپایداری عاطفی خودکشی کرده است، اما همیشه بحث بر سر این است که آیا وی واقعاً خودکشی کرده یا توسط یک فرد دیگر تیر خورده و به عبارتی مقتول یک قتل است؟ دیدگاهی که دیگران از جمله کارشناس پزشکی قانونی مطرح می‌کنند این است که شاید وی نه خودکشی کرده نه مقتول است بلکه بر اثر یک حادثه و سهوا به خود شلیک کرده است.
آیا رامبراند نقشه یک قتل را فاش کرد؟

نقاشی "دیده بان شب"، یک شبه نظامی را نشان می‌دهد که در اواسط شب اقدام به عمل می‌کند. اما برخی از جمله هنرمند مشهور، پیتر گرینوی، معتقدند که این نقاشی "واقعاً جلوه‌ای از قتل است. درواقع برخی معتقدند رامبراند شاهد یا مطلع یک قتل واقعی بوده است. در سال ۱۹۷۵، معلم مدرسه‌ای که تازه از کار بی کار شده بود، با کارد آشپزخانه به این تابلو حمله کرد و شیاری زیگ زاگ در بوم به وجود آورد که بعد‌ها تا حدودی ترمیم شد. همچنین در سال ۱۹۹۰، فردی دیگر که دارای اختلالات روانی تشخیص داده شد، با اسید به تابلو حمله کرد، اما او نیز در کارش موفق نبود.

منبع باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود