22 شهریور 1396
شماره خبر: 183844

"نمایشگاه کتاب دکور و مبلمان سالی یکبار شهر است "

سپیدار‌آنلاین: گروه شهری

"نمایشگاه کتاب دکور و مبلمان سالی یکبار شهر است "


بهرام آجرلو رئیس اتحادیه ناشران،کتابفروشان و نوشت افزار استان البرز در بازدید از هشتمین نمایشگاه کتاب استان گفت: این نمایشگاه زیبایی و مبلمان شهر است که باید به آن افتخار کرد و بها داد .
بهرام آجرلو با اعلام این خبر گفت: انتقاد ناشران و بهانه برای عدم حضور در نمایشگاه کتاب به هیچ وجه وارد نیست زیرا این بهترین فرصت برای معرفی تولیدات جدید آنهاست و فروش هدف اصلی یک ناشر نیست .
وی افزود: متاسفانه ناشران ما تشکل قدرتمندی ندارند و مولفین نیز بدون آگاهی از نیاز مردم می نویسند نتیجه کار رکود کتاب است . وقتی مخاطب سنجی رخ ندهد و موضع فروش از نشر مشخص نباشد همه عوامل دخیل متضرر خواهندشد. بهرام آجرلو گفت: تشکیل بوستان کتاب در کرج می تواند کی از راه کارهای انگیزشی مردم برای مطالعه باشد و برای پیشگیری از سفر به تهران برای خرید کتاب باید کتابفروشان و مراکز دردسترس را برای مردم مورد توجه قرار دهیم . وی خاطر نشان کرد: خرید کتاب از ناشران توسط اداره کل ارشاد برای هدیه و در اختیار کافی کتاب ها و مساجد گذاشتن کتاب راه دیگری برای خوانده شدن کتاب و خروج از قفسی است به نام انبار کتاب . رئیس اتحادیه کتاب فروشان و ناشران تصریح کرد: مشکلات اتحادیه کتابفروشان و نوشت افزار بسیار اما قابل حل است و حمایت اداره کل ارشاد کرج همواره شامل حال ما بوده و در این اداره کل هرگز به روی ما بسته نبوده است.در حال حاضر اتحادیه چاپ و نشر استان ٩٠٠ عضو دارد که ٦٢٠عضو آن موفق به دریافت پروانه شده اند. از این تعداد ٤٦٠ کتابفروشی به صورت ترکیبی با نوشت افزار است و تنها ٢٢ کتابفروشی تخصصی در استان فعال است آجرلو گفت : اگرچه جای برخی ناشران بزرگ در این نمایشگاه خالی است اما هدف ناشر نباید کسب درآمد باشد و باید به چشم یک فرصت به نمایشگاه بنگرد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود