27 خرداد 1398
شماره خبر: 215609

ساماندهی پسماندهای عفونی هزینه های میلیاردی به شهرداری کرج تحمیل کرده است

سپیدار‌آنلاین: گروه شهری

ساماندهی پسماندهای عفونی هزینه های میلیاردی به شهرداری کرج تحمیل کرده است


رئیس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: پسماندهای عفونی علاوه بر آنکه تهدید بالقوه ای برای بهداشت عمومی و محیط زیست هستند، هزینه های سنگینی را نیز به شهرداری برای ساماندهی و بی خطرسازی تحمیل کرده اند.
، فریده بزنی بیرانوند طی نطق پیش از دستور در ابتدای صد و چهل و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به بازدید اخیر خود از سازمان مدیریت پسماند این کلانشهر، اذعان داشت: این سازمان ماشین آلات و تجهیزات مناسبی در اختیار دارد که در صورت تخصیص اعتبار برای استانداردسازی و تعمیر آنها، می توان بخشی از پروژه های عمرانی را به صورت امانی به ثمر نشاند و صرفه جویی میلیاردی در هزینه های اداره شهر داشت. وی افزود: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، حمایت ویژه و ترمیم حقوق و مزایای کارگران زحمتکشی است که در ایستگاه های انتقال و در مرکز دفن زباله حلقه دره فعالیت می کنند. این عزیزان در نقاطی که کمتر کسی برای فعالیت در آنها اعلام آمادگی می کند، به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند اما دستمزد و حقوق دریافتی آنها با سایرین تفاوتی ندارد و این غیرعادلانه است. این مسئول اظهار کرد: روزانه هزار و 500 تن زباله به ایستگاه های انتقال آورده شده و از آنجا به مرکز حلقه دره انتقال می یابد که 800 تن آن مربوط به شهر کرج و 700 تن آن زباله های تولیدشده در شهرهای اطراف است و این کارگران زحمتکش و غیور نقش بزرگی در خدمت رسانی به مردم ایفا می کنند و جا دارد که ترمیم حقوق و دستمزد آنها مد نظر قرار گیرد تا حداقل وضعیت معیشتی و رفاه خانوارهای آنها ارتقاء یابد.
بزنی بیرانوند با تاکید بر اینکه همکاران محترم در جلسات متعدد به حق از عدالت در پرداخت ها صحبت کرده اند و اکنون افکار عمومی و رسانه ها منتظر گام های عملی در این زمینه هستند، بیان داشت: چنانچه به بسیاری از کارگران و شاغلین بخش های مختلف مدیریت شهری حتی اگر روزانه یک میلیون تومان حقوق پرداخت می کنیم، بعید می دانم آمادگی فعالیت در محیطی مثل حلقه دره را داشته باشند که گورستان زباله ها شده اما این عزیزان بدون کمترین ادعا در این بخش فعالیت می کنند و بنده وظیفه دانستم تا زحمات ایشان را منعکس کنم.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود