27 فروردین 1397
شماره خبر: 193726

آیا پای عضو شورای شهر به‌عنوان شهردار جدید در میان می‌آید

سپیدار‌آنلاین: گروه شنیده شده / تنور داغ

آیا پای عضو شورای شهر به‌عنوان شهردار جدید در میان می‌آید


به نظر می‌رسد در پی هفت ماه فشار روانی و ایجاد تنش اعضای شورای شهر کرج، یک دلیل پنهان وجود دارد که شنیده‌ها بیانگر انتخاب یکی از اعضای شورای شهر به‌عنوان شهردار جدید کرج است.
شهردار کرج در پی فشارهای روحی و روانی توسط برخی از اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر کرج بالاخره استعفا خود را در صحن علنی شورا اعلام کرد. گفتنی است؛ اصغر نصیری حدود هفت ماه است که به‌عنوان شهردار کرج فعالیت خود را آغاز کرده‌ که در تمام این مدت با مشکلات و فشارهای روانی توسط اعضای شورای شهر مواجه بود. در پی این حواشی و ناامنی‌های روانی استعفا غیرمنتظره و دور از انتظار شهردار کرج بر این حواشی اضافه کرد و سؤال‌های بسیاری در ذهن مردم به وجود آورد. همان‌طور که در متن استعفا اصغر نصیری آمده است دلیل اصلی استعفا خود را وجود حواشی بسیاری و اختلافات در حوزه شهرداری و شورای شهر دانسته است. در این متن آمده که اگر اختلافات پیش روی اعضای شورای شهر و شهردار نبود قطعاً لوایح و مصوبات بسیاری برای ارائه خدمات به مردم انجام می‌شد که متأسفانه اصل خدمت‌رسانی در این برهه از زمان شهردار و شورای شهر به دست فراموشی سپرده‌شده است و اعضا سعی در ایجاد تنش و تقویت بحران‌ها داشته‌اند. شنیده‌ها حاکی از آن است که یکی از اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر کرج به‌عنوان شهردار انتخاب خواهد شد و یکی از پشت پرده‌های به وجود آمدن تنش‌ها همین موضوع است. با توجه به اینکه اعضای شورای شهر کرج در طول این هفت ماه اقدام قابل‌توجهی انجام نداده‌اند و تمام تلاش خود را درزمینهٔ ایجاد تنش و اختلاف‌افکنی گذاشته بودند می‌توان گفت شهردار کرج در پی فشارهای زیاد شورای شهر متن استعفای خود را امضاء و اعلام کرد.
گفتنی است شهردار کرج در پی اتهامات واردشده به وی در صحن علنی شورای شهر، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اتهامات قانونی نبوده است و سعی دارم با صبوری به روند فعالیت خود و ارائه خدمات به مردم ادامه دهم. وی ادامه داد: اگر اتهامات ادامه پیدا کند از حق قانونی خود دفاع خواهم کرد و توسط مراجع قضایی پیگیری این اتهامات خواهم شد. شهردار کرج در این مصاحبه خود تأکید کرد: برخی از اعضای شورای شهر از تعامل به وجود آمده با مجموعه شهرداری سوءاستفاده کردند و در نظر داشتند تا در انتصابات دخالت مستقیم داشته باشند که این امر غیرقانونی بوده است و من اجازه لابی‌گری را نخواهم داد.
نصیری پیش از ظهر امروز نیز در پی اعلام استعفا خود بیان کرد: با توجه به مشکلات پیش‌آمده و تنش‌ها نمی‌توانیم به مردم خدمات‌رسانی کافی داشته باشیم و تمام‌وقت درگیر اختلافات بوده‌ایم و توان خدمات‌رسانی به مردم کاهش‌یافته است از همین رو استعفا خود را اعلام می‌کنم تا بتوانم روند خدمات‌رسانی به مردم را تسریع بخشم چراکه با حضور من شورای شهر کرج با مانع‌تراشی، اجازه فعالیت را نخواهند داد. باید ماند و در انتظار نشست که آیا در پشت پرده فشار روانی شورای شهر چه موضوع مهمی پنهان‌شده است؟ آیا انتخاب یک عضو شورای شهر به‌عنوان شهردار توسط اعضای شورای شهر کرج دلیل اصلی این درگیری‌ها و تنش‌ها بوده است؟ شورای شهر اصلاح‌طلب کلان‌شهر کرج چگونه پاسخ این هفت ماه زمان مردم را خواهند داد که چراکه در این مدت اعتبار بسیاری از بیت‌المال نیز هدررفته است.

منبع فارس

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود