15 مهر 1397
شماره خبر: 202867

مدیران اجرایی در راستای پیشبرد اهداف نظام و برنامه های دولت با قدرت گام برمی دارند

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی

مدیران اجرایی در راستای پیشبرد اهداف نظام و برنامه های دولت با قدرت گام برمی دارند


نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مدیران اجرایی در سطوح مختلف با جدیت در راستای پیشبرد اهداف نظام و برنامه های دولت حرکت می کنند و وقت و انرژی خود را برای بهبود وضعیت کشور گذاشته اند و این امر در البرز در سایه تعامل و هم پوشانی، بیشتر جلوه گر است.
دکتر محمدعلی نجفی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت های موجود در جهت ارتقا استان بهره برد، افزود: بسیاری از دستگاه ها امکاناتی دارند که می توان از آنها برای پیشبرد برنامه های توسعه ای البرز استفاده کرد.
*پیشنهادات بخش خصوصی، راهبردی و عملیاتی باشد
وی هدف از برگزاری شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را اتخاذ تدابیری برای استفاده از توان بخش خصوصی دانست و ادامه داد: انتظار می رود در قالب این جلسات، پیشنهادات بخش خصوصی راهبردی و عملیاتی شود. دکترنجفی با اشاره به ارائه گزارش شرکت آبفا البرز، گفت: منابع متعددی در حوزه آبفا وجود دارد و این امکان برای بخش خصوصی فراهم است که با ترسیم چشم انداز و برنامه ریزی صحیح در این راستا پیشقدم باشد. وی با بیان اینکه بخش خصوصی باید در حوزه تصمیم سازی و اجرای اهداف استان ورود جدی داشته باشد، افزود: برای سرمایه گذاری در حوزه آبفا استان طی فراخوانی متقاضیان، مورد بررسی قرار می گیرد. استاندار البرز اضافه کرد: بررسی قوانین جاری و چالش ها در راستای اجرای پروژه ها حائز اهمیت است ولی برخی موانع بواسطه عدم پیگیری جدی مربوط می شود.
*اکنون پیوندی ناگسستنی بین صنعت و دانشگاه وجود دارد
وی با اشاره به اینکه اکنون صنعت و دانشگاه پیوند و تعامل خوبی با هم دارند، گفت: در شرایط فعلی نمی توان بر این باور بود که صنعت و دانشگاه با یکدیگر بیگانه هستند به این دلیل که در کشور شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها که مستقیم با صنایع در ارتباط هستند، از دل دانشگاه ها بیرون آمده اند.
*بخش اجرایی کشور با جدیت درصدد تقویت ارتباط با دانشگاه ها است
دکترنجفی افزود: همواره بخش اجرایی کشور بخصوص در دولت تدبیر و امید به دنبال اتصال با دانشگاه ها برای بهره مندی از پژوهش ها بوده از این رو در استان البرز نیز بجهت این پیوند، فرصت های بسیار خوبی ایجاد شده است. وی با بیان اینکه البرز از دیرباز پایگاه علمی کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: بزرگترین مراکز تحقیقاتی کشاورزی البرز از گذشته زبانزد است و در حوزه تولیدات دارویی استان پروژه های بزرگی محقق شده است.
*مدیران اجرایی در راستای پیشبرد اهداف نظام و برنامه های دولت با قدرت گام برمی دارند
استاندار البرز گفت: مدیران اجرایی در سطوح مختلف با جدیت در راستای پیشبرد اهداف نظام و برنامه های دولت حرکت می کنند و وقت و انرژی خود را برای بهبود وضعیت کشور گذاشته اند و این امر در البرز در سایه تعامل و هم پوشانی، بیشتر جلوه گر است.
*برای شکل دادن یک اندیشه، زحمات دیگران را زیرسوال نبریم
وی افزود: باید اقدامات صورت گرفته و تلاش هایی که می شود را مورد حمایت قرار دارد منصفانه نیست برای شکل دادن یک اندیشه خاص زحمات دیگران را نادیده گرفت.
*بخش خصوصی با ارائه برنامه های خود رغبت ایجاد کند
دکتر نجفی عنوان کرد: همواره درصدد جذب سرمایه گذاران و بهره مندی از ظرفیت های بخش خصوصی هستیم ولی بخش خصوصی نیز باید با ارائه برنامه های خود رغبت ایجاد کند.
*جلسات استان برنامه محور است و بمنظور پر کردن تقویم برگزار نمی شود
استاندار البرز گفت: مصوبات جلسات باید به جد پیگیری شود تا به اجرا برسد قرار نیست جلسات صرفا به منظور پر کردن تقویم باشد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود