24 دی 1397
شماره خبر: 208764

راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ البرز تسریع می شود

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی

راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ البرز تسریع می شود


نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با توجه به مصوبات این جلسه و اعتباراتی که از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تخصیص می یابد، درصدد تسریع در راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ استان هستیم.
دکتر شهبازی در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان که بعد از ظهر یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری و با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برگزار شد، با بیان اینکه مصوبات این جلسه بسیار حائز اهمیت است، افزود: پشتیبانی و مساعدت دبیرکل مبارزه با مواد مخدر کشور و معاون دادستان کل کشور از مسئولان اجرایی در البرز بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.
هم گرایی در البرز علی رغم تنوع اقوام، مهاجرپذیری و رشد سریع جمعیت، بسیار زیاد است
وی با قدردانی از اشرافیت مسئولان کشوری به مسائل و دغدغه های استان البرز، ادامه داد: تنوع اقوام، مهاجرپذیری، رشد سریع جمعیت و ... موضوعات مهمی هستند که نیازمند توجه ویژه مسئولان ملی به این استان است ولی علی رغم تمامی این چالش ها، مردم البرز در نهایت آرامش و امنیت در کنار هم زندگی می کنند.دکتر شهبازی گفت: وضعیت البرز در گزارش های ارائه شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، غیر طبیعی نیست و در بسیاری از شاخص ها اقدامات خوبی صورت گرفته است.وی افزود: تنها در 2 شاخص نیازمند توجه و برنامه ریزی ویژه تری هستیم که این امور را نیز با توجه به راهبردهای تعیین شده دنبال خواهیم کرد.
پیشگیری از مصرف مواد مخدر باید به جد در برنامه های استان قرار گیرد
استاندار البرز با تاکید بر لزوم افزایش اقدامات و برنامه ها در راستای پیشگیری از اعتیاد، اضافه کرد: در البرز تمامی دستگاه های اجرایی، نهادها و سازمان های مردم نهاد با اتحاد و انسجام درصدد مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از شیوع آن هستند.وی گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده حدود 12 درصد تولید ناخالص ملی صرف مقابله با خسارات ناشی از مواد مخدر می شود که با پیشگیری و آگاهی بخشی می توان این اعتبار کلان را در جهت توسعه و رشد کشور مورد بهره برداری قرار داد.
سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی، همراه استان در مسیر مبارزه با مواد مخدر هستند
دکتر شهبازی افزود: اقدامات مقابله ای در عین حال که تاثیرگذار و مهم هستند، اثرات مخربی نیز در ابعاد دیگر خواهند داشت از این رو باید بیشترین تمرکز بر روی پیشگیری باشد.وی عنوان کرد: در البرز سازمان های مردم نهاد در حوزه مقابله و پیشگیری از اعتیاد بسیار فعال و پویا هستند و بخش خصوص نیز در حوزه ترک اعتیاد و درمان کمک حال استان است.
ستاد آسیب شناسی و تصمیم سازی در خصوص مصرف و مبارزه با مواد مخدر استان تشکیل می شود
استاندار البرز گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و راهبردها و تاکیدات رییس جمهور مبنی بر ضرورت پیشگیری از آسیب های اجتماعی، بخصوص اعتیاد به مواد مخدر، البرز نیز برنامه محور ورود و اقدام کرده است.وی افزود: در حوزه های فرهنگی استان باید ستادی تشکیل شود تا با آسیب شناسی در محیط های دانشگاهی و کارگری در راستای مبارزه با گسترش اعتیاد، تصمیم ساز باشد.
راه اندازی اردوگاه ماده 16 البرز تسریع می شود
دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبات این جلسه و اعتباراتی که از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تخصیص می یابد، درصدد تسریع در راه اندازی اردوگاه ماده 16 استان هستیم.
فرمانداران، مکلف به برگزاری منظم و مستمر جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ها هستند
وی گفت: به فرمانداران نیز تاکید می شود تا با تشکیل مستمر و منظم ستاد های فرعی مبارزه با مواد مخدر، نسبت به عملیاتی کردن مصوبات ستاد اصلی و پیگیری و ریشه یابی آسیب های هر شهرستان اقدام کنند.
همراهی قابل توجه دبیرکل ستاد مبارزه با مخدر کشور در راستای تحقق اهداف البرز جای قدردانی دارد
استاندار البرز افزود: در این نشست مصوبات بسیار خوبی وجود داشت و دبیرکل ستاد نیز نهایت همراهی را در خصوص تحقق مطالبات دستگاه ها داشتند، بنابراین مسئولیت ما در استان بسیار خطیر است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود