28 خرداد 1398
شماره خبر: 215720

طرح مجمع مشورتی زنان البرز با حضور معاون سیاسی استانداری البرز مورد بررسی قرار گرفت

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی

طرح مجمع مشورتی زنان البرز با حضور معاون سیاسی استانداری البرز مورد بررسی قرار گرفت


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: توانمندسازی و نقش آفرینی بانوان استان در بستر مجمع مشورتی زنان البرز محقق می شود.
مریم اسماعیلی فرد با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی مشاوران امور بانوان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: به منظور اجرای دقیق طرح مجمع مشورتی زنان البرز علاوه بر مکاتبه با دستگاه های اجرایی استان، در فضای مجازی نیز در راستای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات پیشنهادات و انتقادات صاحب نظران، نخبگان و فعالان حوزه اجتماعی اخذ و در تدوین طرح مورد توجه قرار گرفت. وی افزود: این طرح با هدف زمینه سازی لازم جهت توانمند سازی زنان، ایجاد شبکه ای منسجم از زنان، افزایش مشارکت های اجتماعی و نقش آفرینی آنان در ایجاد و توسعه پایدار تهیه و تدوین شده است تا بتواند با فراهم آوردن بستری مناسب پاسخگوی نیازها و مطالبات این قشر از جامعه باشد. این مسئول شناسایی و معرفی ظرفیت های بانوان استان در تمامی زمینه ها، افزایش نقش زنان در فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری، ایجاد زمینه استفاده توانمندی های زنن در حوزه های مدیریتی را از اهم مواردی عنوان کرد که در طرح مجمع مشورتی زنان البرز مدنظر قرار گرفته است.
مجمع مشورتی در دو سطح شهرستانی و استانی تشکیل می شود
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز با بیان اینکه این مجمع در دو سطح شهرستانی و استانی تشکیل می شود، خاطر نشان کرد: در ذیل این مجامع کمیسیون های تخصصصی وجود دارد که بر اساس نظرات دستگاه ها و گروه های مرجع در محورهای مختلف؛ امور اجتماعی با مسئولیت بهزیستی؛ امور اقتصادی با مسئولیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ آموزش و پژوهش با مسئولیت بنیاد نخبگان؛ سلامت و جمعیت با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی؛ حقوقی و امور شهروندی با مسئولیت دادگستری؛ محیط زیست و توسعه پایدار با مسئولیت اداره کل محیط زیست؛ فرهنگی و اجتماعی با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر یک می تواند نقشی تسهیل گر در روند رو به رشد و توسعه مجمع ایفا کند. وی بیان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در این طرح به تناسب جمعیت کل شهرستان ها و جمعیت زنان نماینده در نظر گرفته شده است. بر این اساس برای شهرستان هان طالقان و اشتهارد 35 نفر نماینده شهرستانی و 4 نماینده استانی، نظرآباد 45 نماینده شهرستانی و 6 نماینده استانی، ساوجبلاغ 55 نماینده شهرستانی و 8 نماینده استانی، فردیس 65 نماینده شهرستانی و 10 نماینده استانی و کرج 95 نماینده شهرستانی و 43 نماینده استانی بر اساس انتخابات صورت گرفته انتخاب شده و مجمع مشورتی زنان البرز را به صورت رسمی تشکیل خواهند داد.وی اظهار امیدواری کرد که با حضور بانوان فعال، توانمند و علاقه مند به حوزه زنان شاهد تحقق برنامه ها و اهداف دولت در سطح استان باشیم.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود