12 شهریور 1399
شماره خبر: 241267

الزام اثر انگشت در انتخابات حذف شد

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی

الزام اثر انگشت در انتخابات حذف شد


رئیس ستاد انتخابات استان البرز با بیان اینکه انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی ۲۱ شهریورماه برگزار می شود، گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی ضرورت و الزامی برای اثر انگشت با استامپ وجود ندارد.
نورمحمد فردی در هجدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی که با محوریت تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در سالن معاونت سیاسی روز پنج شنبه برگزار شد، اظهار داشت: از امروز ۱۳ شهریور ماه تبلیغات هر دو نامزد مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در فضاهای مجازی و همچنین در برنامه های صدا و سیمای مرکز استان البرز آغاز شد. وی افزود: تبلیغات هر دو نامزدها می بایست با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی صورت گیرد که در این مرحله به لحاظ شرایط موجود و به منطور سلامت مردم هر گونه نشست تجمع و راه اندازی ستاد تبلیعاتی ممنوع می باشد و از طرفی نامزدهای انتخابات مرحله دوم می توانند مرکزی برای امورات اجرایی خود داشته باشند. رئیس ستاد انتخابات استان البرز در ادامه افزود : با حضور نامزدها و کمیسیون تبلیغات قرعه کشی برای فعالیت تبلیغات درصدا و سیما برگزار شده و هر کدام از نامزدها می توانند ۶ بار در صدا و سیما در ساعات پر مخاطب ۱۲ ظهر در رادیو و ۹ شب در تلویزیون به صورت ضربدری برنامه ها و اهداف خود را تا پایان تبلیغات تبیین و تشریح نمایند.وی افزود: و از طرفی دیگر همان طور که اشاره شد زمان انتخابات روز جمعه ۲۱ شهریورماه ۹۹ در ۹۰۸ شعبه اخد رای با رعایت نمودن کلیه پروتکل های بهدلشتی انجام می شود و به منظور سلامت مردم این مدت قابل تمدید نیست و از سوی دیکر الزام اثر انگشت افراد در هنگام رای گیری حذف شده است. فردی گفت: راهبرد استاندار محترم البرز به تبع از سیاست های دولت، بی طرفی، سلامت و امنیت انتخابات است و هیچ دستگاه دولتی حق دخالت بر علیه و له هیچ کدام از نامزدها را ندارد و در صورت مشاهده برخورد قانونی صورت می گیرد. وی افزود: نکته مهم و قابل توجه مشارکت مردم در انتخابات است بعضی ها فکرنکنند چون مرحله دوم انتخابات است نسبت به تعیین سرنوشت خود بی تفاوت باشند زیرا یک رای هم اثرگذار است و باید حضور فعال داشته باشند. معاون استاندار گفت: انتظار می رود که اصحاب رسانه، صدا و سیما و فصای مجازی تبلیعات لازم را برای حضور حداکثری مردم فراهم نمایند.
گفتنی است افرادی که متولدین ۲۱ شهریور ۱۳۸۱و قبل از آن می باشند می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه در شعب اخذ رای به نامزد مورد نظر خود رای دهند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود