4 دی 1397
شماره خبر: 207509

پیست دیزین میزبان رقابت های پارااسکی آسیا شد

سپیدار‌آنلاین: گروه ورزشی

پیست دیزین میزبان رقابت های پارااسکی آسیا شد

رئیس هیات آلپاین البرز گفت: رقابت های پارااسکی آلپاین و اسنوبرد اسکی آسیا به میزبانی پیست بین المللی دیزین کرج برگزار می شود.
صادق کلهر افزود: این رقابت ها در 2 رشته مارپیچ بزرگ و کوچک با حضور ورزشکارانی از کشورهای آسیایی از 12 تا 16 بهمن ماه امسال در پیست دیزین برگزار می شود.وی اضافه کرد: با هدف آمادگی ورزشکاران ایرانی برای شرکت در این دوره از رقابت ها، 30 ورزشکار جانباز و معلول کشورمان از هشتم تا سیزدهم دی ماه در اردویی که در این پیست برگزار می شود شرکت خواهند کرد.کلهر با اشاره به برگزاری رقابت های اسکی نونهالان و نوجوانان آسیا به میزبانی کره جنوبی در 2 رشته مارپیچ بزرگ و کوچک در اسفندماه اظهار داشت: به همین منظور از 15 دی ماه به مدت 2 هفته اردو نوجوانان و نونهالان با شرکت 10 ورزشکار ایرانی 12 تا 16 سال برگزار می شود.پیست بین المللی دیزین به عنوان یکی از جاذبه های ورزشی تفریحی البرز، بزرگترین پیست ایران و خاورمیانه بوده و در فصل سرد و گرم سال میزبان رقابت های کشوری و بین المللی است.
این پیست واقع در70 کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، 2 تله سیژ، 7 تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود. ارتفاع این پیست بین 2 هزار و 650 تا سه هزار و 600 متر و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین 2 هتل، 19 کلبه و پنج رستوران وجود دارد. با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت های بالای پیست بین المللی دیزین دارد .دوچرخه سواری کوهستان، تیراندازی با کمان، کایت سواری، باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه های این پیست بین المللی است. همچنین اسکی روی چمن، نیمه دیگر بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه است که در صورت آشنا کردن هر چه بیشتر جوانان به ورزش اسکی روی چمن و ظرفیت های این پیست، می توان شاهد پرورش استعدادهای جدید بود.بهترین زمان برای اسکی روی چمن در این پیست از 15 خرداد تا 15 شهریور است و اگر برف نبارد تا مهرماه هم امکان برگزاری مسابقات اسکی روی چمن در آن وجود دارد.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود